Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Dzień Działkowca w ROD „Kilińskiego” w Korfantowie. - 29.08.2018

Wszystko tu jest niezwykłe, oto bowiem rodzinny ogród nosi imię Jana Kilińskiego, warszawskiego szewca, co do powstania kościuszkowskiego przystąpił. Zatem i zwykłe święto Dzień Działkowca wypadło w dniu 26 sierpnia niezwykle. Poza władzami Okręgu PZD (był I wiceprezes Czesław Mikrut) przybyły władze miasta – burmistrz Janusz Wójcik i naczelnik odpowiedzialna za finanse – Jolanta Grzegorzewicz. Były też władze duchowe w osobie proboszcza miejscowej parafii – księdza Jacka Wilczyńskiego.

Czymże jest ogród działkowy, jak nie społecznością w pomniejszeniu, toteż władze większej społeczność przybyła na to święto. Były przemówienia od prezesa ROD Tadeusza Przystawskiego poczynając, były życzenia od wiceprezesa Okręgu PZD poczynając, były i nadzieje – tutaj prym wiódł ks. Wilczyński. Choć burmistrz dostał też gromkie brawa.

Nagrodzono najlepszych – aktywistom wręczono odznakę „Zasłużonego Działkowcy”, wybitnych działkowców uhonorowano dyplomami, podarowano im także książki ufundowane przez Urząd Miasta, a wszystkim przygrywały liczne zespoły: Fantazja, Echo Korfantowa i Ana-Band. Przy dźwiękach muzyki bawiono się, w przyjacielskiej atmosferze, wszak to jedna społeczność, do późnych godzin nocnych.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio