Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Rodzinny Ogród Działkowy "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim w pełni lata. - 24.08.2018

Rodzinny Ogród Działkowy w pełni lata. Ogrody działkowe w mieście są dla wielu mieszkańców miejscem spędzania urlopu, wypoczynku, integracji sąsiedzkich, spotkań rodzinnych, klasowych. Wspólne spotkania przy grillu, dzielenie się zbiorami, których w tym roku jest w bród.

Takim właśnie jest nasz ogród otoczony lasami co przy wysokich temperaturach przynosi  ulgę. Jest to super miejsce -jak większość tak ogród określa. Cieszy nas program "Ogród przyjazny otwarty''. Szczególnie w soboty, niedzielę parking pęka-brak miejsc. Słychać okrzyki radości dzieci kąpiących się w basenach, owacje rodziców, gości. Spotkania takie zostają długo w pamięci.

Działkowcy to ekolodzy. W tym roku nie brakował śpiewu ptaków, przeloty bażanta czy coraz większe stadka gołębi, cukrówki czy grzywacza. Dokarmianie zimą, szereg budek lęgowych sprzyja naszym sprzymierzeńcom. Nasze ule są pełne owadów w tym pszczoły murarki. Okres lata to dla hobbystów gołębi pocztowych wylęgi jak również loty swoich pupili. Również miód z naszej pasieki jest chętnie nabywany przez działkowców. Służba instruktorska zachęca do nie stosowania chemii. Nasze owoce, warzywa są smaczne.

Działkowcy również zakładają ogródki ziołowe. Słychać rechot żab w strumyku okalającym nasz ogród, a nawet można spotkać zaskrońca. Działkowcy na wyjazdach dokonują zakupów nowości. Grusza azjatycka jak i wiele innych nasadzeń są dumą naszego ogrodu. Cieszą nas grzyby z własne grzybni. Wspomnę również o wspólnych biesiadowaniach, wyjazdach na grzyby czy wyjazdy na piękne ogrody Kapiasa.

Zapach lilii, datur, pięknych róż rozchodzi się po ogrodzie. KOCHAJMY OGRODY. ZAPRASZAMY NA ROD "GAJÓWKA" W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM.

opr. JANUSZ JELONEK-PREZES ZARZĄDU

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio