Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz ROD im. ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu. - 22.08.2018

W dniu 11 sierpnia na ogrodzie działkowym im ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość 85- lecia założenia ogrodu działkowego. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą św, którą odprawił w świetlicy działkowej proboszcz z parafii św. J. Vianneya. Na oficjalną uroczystość licznie przybyli działkowcy oraz zaproszeni goście na czele z Prezesem Okręgu Zdzisławem Śliwą, wiceprezesem Okręgu Jerzym Kucznerowiczem, sekretarzem Okręgu Teresą Lorenz i członkiem Rady Okręgowej Andrzejem Górczyńskim. Przybyli również prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów, aby wspólnie z nami świętować nasz jubileusz.

Po krótkim powitaniu przez Prezes ROD Barbarę Czapla zabrał głos Prezes Okręgu, na którego wystąpienie czekali działkowcy, aby dowiedzieć się coś więcej o zbliżającej się częściowej likwidacji ogrodu związanej z inwestycją drogową miasta. Ta w gruncie rzeczy smutna, ale nieunikniona konieczność zlikwidowania części ogrodu budzi niepokój działkowców. Prezes Okręgu przekazał informację, że według ustaleń na spotkaniu z Zastępcą Prezydenta Poznania Jędrzejem Solarskim i miejskimi urzędnikami miasto wypełni wobec działkowców i Związku wszystkie zobowiązania ustawowe, a więc wypłaci należne odszkodowania, zapewni teren zamienny i odbuduje ogród w nowym terenie. Ważna dla działkowców była także informacja, że likwidacja najwcześniej może rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. 

Nie zabrakło też w wystąpieniu Prezesa podziękowań za aktywność, realizowane pomysły w sferze kultury i za zagospodarowanie Ogrodu. Były też życzenia. Z rąk Prezesa przyjęto puchar i upominki od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, piękny ryngraf z życzeniami od Okręgowego Zarządu PZD jak również życzenia i upominki od zaprzyjaźnionych ogrodów. Najbardziej zasłużeniu działkowcy otrzymali złote, srebrne i brązowe odznaczenia a działkowcy za najładniejsze działki otrzymali dyplomy uznania. Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze pieczywo ciasto upieczone przez działkowiczki, który cieszył się ogromnym powodzeniem i na nalewki. A planowany wspólny posiłek na świeżym powietrzu z powodu deszczu odbył się częściowo na świetlicy.

Z okazji jubileuszu zostało wypuszczonych 85 gołębi pocztowych a zespół muzyczny „Czerwone Korony" dopełnił całości bardzo udanej imprezy. Słuchaliśmy znane utwory w wykonaniu muzyków. Wieczorem działkowcy spotkali się ponownie, aby tym razem wraz z DJ Waldemarem bawić się prawie do białego rana.

Prezes ROD Barbara Czapla

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.