Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Dzień Działkowca w ROD "Miejski" w Pyrzycach. - 22.08.2018

W dniu 04.08.2018 r. o godz 14.00 na terenie O S i R w  Pyrzycach odbyła się uroczystość Dnia Działkowca połączona z Jubileuszem 50 Lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego  im. ,"Miejski'' w Pyrzycach. W uroczystości poza działkowcami uczestniczyli zaproszeni goście w osobach;

1. Burmistrz Miasta i Gminy Pyrzyce Pani Marzena Podzińska

2. Wiceprezesa Zarządu Okręgowego PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki

3. Przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyce Pan Ryszard Berdzik

4. Radny Powiatu Pyrzyce Pan Walenty Darczuk

5. Były Burmistrz MiG Pyrzyce Pan Kazimierz Lipiński

6. Komendant Straży Pożarnej w Pyrzycach Pan Jacek Marchlewicz

7. Były Prezes Zarządu ROD Miejski w Pyrzycach Pan Bronisław Popławski

8. Prezes Zarządu ROD ..Zorza'' w Pyrzycach Pan Kazimierz Jaborowski

Uroczystość otworzyła Prezes Zarządu ROD ,,Miejski '' w Pyrzycach Pani Genowefa NOWICKA witając wszystkich zaproszonych gości i działkowców.

W swoim wystąpieniu w skrócie omówiła historię ogrodu, podkreślając wzorową współpracę z samorządem lokalnym oraz służbami mundurowymi, dziękując przy tym strażakom za pomoc w przygotowaniu namiotów na tę uroczystość.  

Czesław Skonecki w imieniu działkowców okręgu szczecińskiego przekazał życzenia działkowcom i zarządowi ROD Miejski, wyróżniając Pana DANIELA KOCANOWSKIEGO   medalem i dyplomem z okazji 120 Lecia Ogrodów Działkowych w Polsce.

Pani Burmistrz bardzo wysoko oceniła współpracę z zarządem ROD podkreślając potrzebę kultywowania ogrodnictwa działkowego w Pyrzycach, wręczając upominek - dyplom z najlepszymi życzeniami dla wszystkich działkowców. 

Przewodniczący Rady Powiatu w imieniu Starosty Powiatu Pyrzyce odczytał list otwarty z życzeniami dla działkowców i zarządu ROD.

Wszyscy zaproszeni goście przekazali upominki- dyplomy na ręce zarządu rod z najlepszymi życzeniami dla całej społeczności działkowców ROD ,,Miejski''.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały jubileuszowe medale wraz z dyplomem dla wszystkich zaproszonych gości i wielu zasłużonych działkowców.

Po części oficjalnej był poczęstunek grochówką i kiełbaskami.

Była też zabawa taneczna do godz. 22.00 przy muzyce lat 60-70-80... 

grała kapela ,,BEZ  ZAGRYCHY''.

Należy stwierdzić że zarząd ROD ,,Miejski'' bardzo dobrze przygotował tę uroczystość, co potwierdzone zostało wspaniałą atmosferą i zabawą działkowców.

Opr. Cz. Skonecki

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio