Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Fenomen Rodzinnych Ogrodów Działkowych, czyli Dożynki w ROD „Prefabet” w Kolbuszowej - 13.08.2018

Ciepły i gwałtowny front burzowy przechodzący w nocy nad Podkarpaciem nie dawał nadziei na dobrą pogodę podczas ogrodowych Dożynek. Ale Matka Natura okazała się łaskawa i 11 sierpnia po deszczu zostało tylko wspomnienie.

Nasz ogród przyciąga nie tylko dobrą pogodę i wszystkich działkowców, ale również włodarzy miasta i wielu gości. W ogrodowym święcie, jak co roku wzięli udział: poseł PiS  Pan Zbigniew Chmielowiec, Pani Ewa Draus Radna Województwa Podkarpackiego IV i V kadencji oraz Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego, Pan Józef Kardyś Starosta Powiatu Kolbuszowskiego, Pan Marek Gil zastępca Burmistrza, Pan Grzegorz Romaniuk Prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, Pan Stanisław Salach Wiceprezes firmy Solbet, Przewodniczący osiedli mieszkaniowych, Panie Dyrektorki z odwiedzających nas Przedszkoli i wielu znamienitych gości, w tym członków zaprzyjaźnionych ogrodów działkowych z Kolbuszowej, Dębicy i Rzeszowa.

Po licznych, aczkolwiek krótkich i życzliwych przemowach przyszedł czas na wręczenie związkowych odznaczeń naszym zasłużonym działkowcom oraz dyplomu za najpiękniejszą działkę dla Państwa Stanisławy i Ryszarda Pyrzak. Swoim występem czas umilała Grupa Folklorystyczna Seniorów „Ziemia Podkarpacka”, w której śpiewa nasza działkowicza Pani Zenia Chodorowska.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych działkowcach. Dzieci wyszalały się na dmuchanej hopsalni, wymęczyły Nilusia – kolbuszowskiego krokodyla, od którego otrzymały prezenty, a Panie animatorki pomalowały dziecięce buzie wedle życzenia.

Był czas na zabawę i poczęstunek oraz na tańce, które trwały do późnych godzin nocnych. A potem było wspólne oglądanie Perseidów i morze wypowiedzianych życzeń do spełnienia przez spadające gwiazdy. Oby wszystkie się ziściły, żebyśmy mogli spotkać się za rok w tym samym gronie.

 

Tekst: Andrzej Chmielowski

Prezes ROD „Prefabet” w Kolbuszowej

Zdjęcia: Anna Chmielowska (ROD „Prefabet”)

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.