Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowy Zarząd PZD w Lublinie poleca: Praktyczne warsztaty ogrodnicze w Twoim ROD. - 27.07.2018

Praktyczne warsztaty ogrodnicze w Twoim ROD

Działkowcy z Okręgu lubelskiego coraz chętniej korzystają z oferty szkoleń realizowanych na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Dzięki zaangażowaniu Zarządów ogrodów i pomocy Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej, takie szkolenia odbyły się już  w ROD „Bluszczowa” i „Leśna Polana” w Lublinie oraz ROD „Plon” w Puławach.

 

Powiedz nam czego chcesz się nauczyć?

Pierwszym etapem organizacji każdego szkolenia jest badanie potrzeb działkowców i kierunku ich zainteresowań. W każdym ogrodzie działkowcy mają różne problemy, wyrażają inne potrzeby i często koncentrują się na odmiennych zagadnieniach. Dlatego tematyka szkoleń jest zróżnicowana.

 Polski Związek Działkowców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom członków poszczególnych ogrodów w taki sposób, aby dostosować problematykę i zakres szkoleń do faktycznych zainteresowań uczestników.

 

Jest dużo do nauczenia!

Działkowcy, na praktycznych warsztatach organizowanych w ogrodach czerpią inspirację do zagospodarowania działki od nowa.

Pomocne w tym zakresie jest przypomnienie zasad modernizacji w oparciu o przepisy regulaminu rod, ustawy o rod, o ochronie przyrody i prawa budowlanego.

Ta łatwo przyswajalna wiedza „w pigułce” z pewnością pomaga we właściwym doborze i zachowaniu odpowiedniej odległości nowych nasadzeń, zgodnej z przepisami przebudowy altany ogrodowej i wyborze najlepszego sposobu na zagospodarowanie części roślin pochodzących z działki i organicznych odpadów.

Uczestnicy szkoleń z dużym zainteresowaniem korzystają też z praktycznych pokazów cięcia drzew i krzewów owocowych. Poznają sposoby jak niewielkim kosztem wzbogacać kolekcję roślin ozdobnych i samodzielnie rozmnażać byliny. Uczą się również jak bezpiecznie zasilać rośliny jednym z najlepszych i najtańszych nawozów pod słońcem.

 

Krzewimy oświatę ogrodniczą

Jako stowarzyszenie ogrodowe PZD, dysponujemy wiedzą i mamy możliwości do jej upowszechniania. Dlatego zachęcamy wszystkich działkowców do zgłaszania chęci uczestnictwa bezpłatnych w szkoleniach.

Zorganizujemy je dla Was w Waszym ogrodzie!

 

Anna Ewa Michowska, PZD Okręg w Lublinie

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio