Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ciąg dalszy szkoleń w Okręgu Toruńsku-Włocławskim w ramach programu DGCS PZD System - 18.07.2018

W piątek 13-tego lipca 2018 roku przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Chełmna spędzili aktywnie całe przed i popołudnie na szkoleniu z zakresu obsługi programu DGCS PZD System. Podczas szkolenia wprowadzona została do laptopów użytkowników najnowsza generacja oprogramowania wraz z aktualizacjami. Aktualizacja systemu sprowadza się przede wszystkim na dostosowaniu programu do RODO, czyli rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych.

W trakcie szkolenia rozwiązane zostały wszystkie pojawiające się jeszcze problemy, a także trudności, z którymi dotychczas zmagały się zarządy ROD w trakcie wprowadzania danych do programu. Większość problemów sprowadzała się w zasadzie do obaw użytkowników by czegoś przypadkiem nie zepsuć, skasować danych. Szkolący zaprezentowali zarządom sposoby na ułatwienie pracy w programie, a także możliwości, jakie daje program, a które wcześniej nie zostały zaprezentowane lub wymagały utrwalenia wiedzy.

Użytkownicy programu komputerowego z chęcią zadawali pytania, brali aktywny udział w dyskusjach. Szkolenie było również świetną okazją dla zarządów do wymiany doświadczeń związanych z programem, wspólnego omawiania problemów, a także ich rozwiązywania. Korzystając z okazji, że szkolenie prowadziła Główna księgowa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD, była sposobność omówienia zagadnień z zakresu księgowości, a także gospodarki finansowej w oparciu o Zakładowy Plan Kont PZD.

Wbrew pozorom piątek 13-tego okazał się sprzyjającym szkoleniu dniem, wszyscy pałali zapałem do pracy i dobrymi humorami, dzięki czemu udało się pomyślnie przeprowadzić szkolenie. Nie było to ostatnie szkolenie z zakresu obsługi programu DGCS PZD System, gdyż jego rozbudowane moduły dają niewyobrażalne możliwości, które pomagają w zarządzaniu ogrodem. Stąd też, zarządy proszą o możliwość kolejnych szkoleń.

 

Oliwia Ciechomska – biuro OZ PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.