Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Program „GOTUJ Z SENIOREM” z udziałem płockich działkowców - 13.07.2018

Gotuj z seniorem” to nowy program telewizyjny (www.gotujzseniorem.pl), który ma na celu integrowanie różnych środowisk z terenu miasta Płocka oraz Mazowsza. Do dwóch odcinków drugiej już edycji, zostali zaproszeni przedstawiciele płockich działkowców. Właśnie rozpoczęły się sesje fotograficzne do promocji programu w mieście.  

Jest to dobra okazja dla promocji Polskiego Związku Działkowców i ruchu ogrodnictwa działkowego w Płocku. Przecież to działkowcy troszczą się nie tylko o czystość powietrza, ale również o zdrowe i ekologiczne warzywa dla własnych potrzeb uprawiane. Działkowcy będą dostarczycielami warzyw do kulinarnych specjałów programu Jacka Strzeszewskiego, pomysłodawcy odcinków. To właśnie Delegatura Rejonowa w Płocku będzie partnerem całego tego programu.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawy i innowacyjny program. Jak zapowiada Jacek Strzeszewski (pomysłodawca), jeśli obecna edycja spotka się z dużym zainteresowaniem widzów, to są duże szanse na jego kontynuację. Zaprasza zatem do udziału w programie płockich seniorów i działkowców.

„Pomysł jest bardzo wartościowy, bowiem dzięki temu możemy pokazać płockich działkowców, ich troskę, ich oddanie się całkowite uprawie ziemi. Chcemy tez pokazać, ale również podkreślić pokoleniowość rodzinnych działek w ogrodowych. Jestem dumny, że w dwóch odcinkach będzie mowa o naszych płockich działkach,  o ogrodach i Polskim Związku Działkowców. Zaś przez 12 odcinków będziemy partnerem tego pomysłu.” – podkreślił Marcin Werner, przewodniczący płockiej delegatury OZM PZD w Warszawie.

Podczas 12 odcinków zobaczymy Seniora, który wraz z zaproszonym gościem ze świata sportu, kultury czy samorządu, a także przedstawicielem młodzieży, podzielą się swoją wiedzą kulinarną podczas przygotowania wspólnego posiłku.

Nie zabraknie rozmów, pogawędek, opowieści o tym gdzie będziemy, co robimy i jak to nam wyjdzie. Zwieńczeniem wspólnych działań w kuchni jest uroczysty obiad w obecności zaproszonych gości – przedstawicieli grup osób gotujących w programie.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.