Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Udana akcja zwalczania barszczu Sosnowskiego w lubelskim ogrodzie - 13.07.2018

Z sukcesem przeprowadzono akcję zwalczania barszczu Sosnowskiego, który rozprzestrzenił się na blisko 3 działkach w Rodzinnym Ogrodzie Działowym im. J. Czechowicza w Lublinie.

 

 

Ta niebezpieczna roślina, pomimo starań Zarządu ogrodu, zajęła blisko 200 m2  porzuconego przez działkowca terenu. Dotychczasowe systematyczne koszenie i próby chemicznego zwalczania chwastu nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Dlatego Okręg zwrócił się o pomoc do Miejskiego Architekta Zieleni, który odpowiada za usuwanie barszczu Sosnowskiego z terenu Gminy Lublin.

Dzięki rzetelności pracowników Urzędu Miasta w Lublinie w stosunkowo krótkim czasie udało się wyłonić wykonawcę, który podjął się usunięcia stanowisk występowania groźnego dla ludzi barszczu.

 

Akcję przeprowadzono wczesnym rankiem. Pracownik ubrany w specjalny kombinezon i uzbrojony w urządzenie do rozpylania preparatu, rozprowadził mieszankę herbicydów na wyłączonym dla działkowców terenie. Powodzenie zabiegu zależy od właściwego przyswojenia substancji czynnych zawartych w pestycydzie. Dlatego nie wolno ścinać liści, aby maksymalna dawka środka chemicznego o działaniu systemicznym, została rozprowadzona  z sokiem po całej roślinie.

Mamy nadzieję, że uporczywy chwast na dobre opuści rodzinny ogród działkowy.

 

 

Relacja i zdjęcia: dr inż. Anna Ewa Michowska

instruktor ds. ogrodniczych

PZD Okręg w Lublinie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.