Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

65 rocznica powstania ROD "Kolejarz" w Dębicy. - 10.07.2018

Jak sama nazwa informuje ogród został stworzony z myślą o pracownikach PKP. Na obszarze o powierzchni3,7336 ha wytyczono 108 działek.  

Wszelkie prace przy tworzeniu ogrodu były przeprowadzane na zasadzie prac społecznych. Zapał był ogromny i wszyscy nie szczędzili sił. Na początku były to działki typowo ogrodnicze ale z biegiem lat ich charakter uległ zmianie. Teraz w przeważającej większości pełnią funkcję ozdobno- rekreacyjną. Piękne altany i wypielęgnowane działki są dumą ich właścicieli. 

Wcześniejsze szczegółowe informacje o naszym ogrodzie zostały zniszczone w czasie powodzi w 2010 roku. Wówczas to świetlica jak i wszystkie działki waz z altanami zostały zalane wodą na wysokość1,5 m. Był to bardzo trudny i smutny rok dla działkowiczów. Cały dobytek wraz z infrastrukturą ogrodu został zniszczony. Na przywracaniu dawnej świetności działek minęły lata 2010-2011. 

Nową historię ROD „ KOLEJARZ”  rozpoczyna 2012 rok.

W 2015 r. z inicjatywy nowego Zarządu po 63 latach stagnacji, została przyłączona sieć elektryczna.

W przeciągu kilku ostatnich lat ogród nabył kilkudziesięciu nowych działkowców.

Aż a końcu 29 czerwca 2018 r. ogród obchodził 65 rocznicę istnienia ogrodu. 

Uroczystość uświetnili wspaniali goście m.in. Prezes OZP PZD PaniAgnieszka Sycz, Wiceprezes OZP PZD Pan Jan Lis, przedstawiciele Okręgowego Zarządu Podkarpackiego z Rzeszowa, Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Prezes Sądu Rejonowego w Dębicy Waldemar Krok oraz najważniejsi goście spotkania- działkowcy.

Dzięki ogromnej pomocy i sponsorom wszyscy nawet najmłodsi mogli bawić  się i świętować do białego rana.

Na ręce Prezes Ogrodu Grażyny Krok- Mondrzejewskiej zostały przekazane puchary i dyplomy uznania za działalność i zaangażowanie dla ogrodu i Polskiego Związku Działkowców.

Na uroczystości wręczono brązowe odznaki dla zasłużonych działkowców: Pani Zofii Piekarz, Pana Tadeusza Piróg, Pana Mieczysława Bochenek, Pana Jana Gawle, Pani Marii Duda. 

Zarząd podziękował i wręczył dyplomy uznania dla działkowców, którzy pomagali w realizacji inwestycji - Remontu Domu Działkowca wraz z budową ogólnodostępnej toalety.

Prezes ROD, Prezes OZP PZD oraz Burmistrz Miasta Dębica życzyli wszystkim kolejnych tak wspaniałych jubileuszy i dalszego rozwoju ogrodu.

Grażyna Krok – Mondrzejewska 

Prezes ROD „Kolejarz” w Dębicy

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio