Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

V Biesiadna Działka w ROD im. St. Staszica w Czarnkowie - 06.07.2018

Rodzinny Ogród Działkowy im. St. Staszica w Czarnkowie w partnerstwie z Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnkowie oraz Czarnkowską Spółdzielnią Mieszkaniową w Czarnkowie zorganizował w dniu 30 czerwca 2018r. spotkanie pn: V Biesiadna Działka. Głównym celem spotkania były: obchody Dnia Dziecka, profilaktyka ppoż. i bezpieczeństwo oraz integracja i aktywizacja międzypokoleniowa.

Działkowcy na biesiadę przybyli z dobrym humorem i koszykiem piknikowym.

Dużą niespodziankę dzieciom sprawili przybyli strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Czarnkowie którzy umożliwili milusińskim przebywanie w samochodzie bojowym oraz przekazali kilka cennych rad i zasad odnośnie profilaktyki i bezpieczeństwa ppoż. Największa radość jednak była gdy strażacy rozwinęli węże i moment w którym z nich zaczęła wydobywać się piana gaśnicza, radość co się dzieje - w czerwcu śnieg ?

Po tych pokazach dzieci zaprosili strażaków do konkurencji przeciągania liny, była bardzo zaciekła walka, ale wynik został nierozstrzygnięty. Dzieci z bliskimi uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Biesiadowano przy ognisku, pieczono znakomite kiełbaski. Organizatorzy zadbali o ciasto i znakomitą kawę oraz znaną już w środowisku pajdę chleba ze smalcem - o rożnych smakach z małosolnym ogórkiem. Były wspólne śpiewy i tańce przy żywej muzyce. Dla każdego coś miłego i smacznego.

Wspólnej zabawie towarzyszyła radość i uśmiech dziecka, który był największym podziękowaniem dla organizatorów. Bawiono się wyśmienicie i już podjęto rozmowy z partnerami związane z realizacją kolejnych wydarzeń na ROD im. Stanisława Staszica w Czarnkowie.

Informacja i zdjęcia na stronie MOPS Czarnków - oglądaj tutaj.

Prezes
ROD im. St. Staszica w Czarnkowie
Wojciech Urban

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio