Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

40 lat minęło ROD "Drzewiarz" w Cierpicach - 06.07.2018

W dniu 30 czerwca w ROD „Drzewiarz” w Cierpicach obyła się uroczystość związana z obchodami 40-lecia powstania ogrodu. Uczestniczyli w niej działkowcy, honorowy prezes ROD Zdzisław Urtnowski oraz przedstawiciel Okręgu – zastępca dyrektora biura - Anna Bołądź.

Spotkanie otworzyła prezes ROD – p. Agnieszka Lewandowska wraz z sekretarzem ROD – p. Andrzejem Białuskim. Odczytany został krótki rys historyczny ogrodu, przybliżono też sylwetki osób najbardziej zasłużonych dla powstania i rozwoju ROD. Następnie wręczone zostały puchary i dyplomy okolicznościowe od Jednostki Krajowej i Jednostki Okręgowej PZD, a zasłużeni działkowcy zostali odznaczeni złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami „Zasłużonego Działkowca”.

Po części oficjalnej dla uczestników przygotowany był poczęstunek, a do tańca przygrywała muzyka na żywo. Działkowcy świętowali do późnych godzin wieczornych. ROD „Drzewiarz” to przykład pięknie zagospodarowanego niewielkiego ogrodu działkowego, w którym działkowcy stanowią zintegrowaną wspólnotę, a efekty ich dorobku na przestrzeni 40 lat mogą stanowić wspaniały przykład  do naśladowania.

 

Mgr inż. Anna Bołądź – zastępca dyrektora biura Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio