Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zarządy ROD z Chełmna odkrywają tajniki RODO - 05.07.2018

30 czerwca 2018r. przedstawiciele siedmiu zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych Polskiego Związku Działkowców z Chełmna spędzili na przyswajaniu wiedzy na temat RODO, czyli co tak naprawdę kryje się za unijnym rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, które weszło w życie 25 maja bieżącego roku.

Zaplanowane szkolenia w małych grupach mają swoje umotywowanie w tym, że  podczas spotkania daje możliwość dogłębnego przedyskutowania i omówienia zmian, jakie czekają Polski Związek Działkowców. Szkolenie pokazało zarządom, że nowe rozporządzenie UE to nic innego, jak rozszerzenie obecnie obowiązującej „Ustawy o Ochronie Danych Osobowych”, w związku z czym zaproszeni gości posiadali już podstawową wiedzę w zakresie zasad ochrony danych osobowych. Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt, że Krajowy Zarząd PZD zawsze czuwał i stał na straży wdrażania i co najistotniejsze przestrzegania porządku prawnego dzięki czemu łatwiej jest poszerzać nabytą wcześniej wiedzę aniżeli dopiero teraz miałyby być kładzione podwaliny.

Szkolenie przebiegło pomyślnie, przedstawiciele zarządów ROD chętnie zadawali pytania oraz zabierali głos w trakcie dyskusji, na ich twarzach zauważyć można było ogromne zainteresowanie, a przede wszystkim chęć przyswajania wiedzy.

 

Oliwia Ciechomska – biuro Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.