Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Dziecka 2018 w ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu - 22.06.2018

Tegoroczny Dzień Dziecka w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu zorganizowany został w dniu 9 czerwca 2018 r. Od rana była piękna pogoda, prognozy zapowiadały upał.. no i tym razem przewidywania synoptyków w pełni się sprawdziły! Udało się zrealizować cały, bogaty program gier i zabaw dla dzieci z licznymi rekwizytami: rzutki do tarczy, rzuty piłek do kosza, rzuty do celu, kręgle, łowienie rybek czy malowanie twarzy na życzenie dzieciaków.

Wiele emocji wzbudził Konkurs plastyczny „Z rodziną na działce”, który dał dzieciom możliwość wyrażenia ich przeżyć związanych z przebywaniem w ogrodzie działkowym.

Jednym z hitów Dnia okazał się przyjazd radiowozu Straży Miejskiej. Wszystkiego można było, pod czujnym okiem strażników dotknąć, włączyć syrenę i popisać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. A gadżety odblaskowe wręczone dzieciom były „super”.

Drugim hitem była nauka udzielania pierwszej pomocy zorganizowana przez ratowników. Zaangażowanie dzieciaków w kolejne działania ćwiczone na fantomie przeszło najśmielsze oczekiwania!

Wszystkie konkursy zostały podsumowane, nagrody oraz piękne, nietuzinkowe dyplomy, rozdane. Każde z dzieci otrzymało upominki, nikt nie był pominięty czy zapomniany! Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce - zwłaszcza SŁAWOMIRA „Ty mała znów zarosłaś”…

Reasumując: impreza dostarczyła wszystkim wiele emocji i przebiegała w miłym nastroju zyskując wysokie oceny uczestników.

Opracowała Zofia Mróz, prezes zarządu ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio