Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie dla działkowców w ROD „30-lecia PZD” w Budach Strzyże - 19.06.2018

16 czerwca br. w ROD „30-lecia PZD”w Budach Strzyże k/Mszczonowa odbyło się szkolenie dla działkowców, poświęcone prawidłowemu zagospodarowaniu działek, najważniejszym przepisom statutu, ustawy o ROD oraz zasadom funkcjonowania ogrodu działkowego, a także prawom i obowiązkom działkowców. Zajęcia, zorganizowane na wniosek zarządu ROD „30-lecia PZD”, przygotowane i przeprowadzone zostały przez dyrektora biura OZM PZD oraz instruktora ogrodniczego OZM PZD.

W pierwszej części szkolenia, które zorganizowano w świetlicy ogrodowej, instruktor ogrodniczy OZM PZD Maciej Aleksandrowicz przedstawił i omówił prezentację poświęconą podstawowym elementom zagospodarowania działki, zgodnie z regulaminem ROD. Wspomniał także o zasadach usuwania i pielęgnacji drzew na terenach ROD i działek, potrzebie kompostowania odpadów roślinnych na działce oraz podstawowych zasadach wykonywana nasadzeń na działce.

Druga część szkolenia obejmowała wybrane, najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem ROD, przepisami statutu PZD, ustawy o ROD oraz zasadami nabywania prawa użytkowania działki, obowiązkami i prawami działkowców, a także wszelkimi formalnościami ogrodowymi. Wszystkie szczegóły w tym zakresie omówił dyrektor biura OZM PZD Mariusz Gaj.

Tematyka zaproponowana w ramach szkolenia, spotkała się ze sporym zainteresowaniem działkowców i blisko 40 uczestników aktywnie uczestniczyło w zajęciach. Na wszelkie pytania i wątpliwości działkowców, na bieżąco starali się odpowiadać prowadzący zajęcia. Cieszy fakt, że na zajęcia przygotowane w ogrodzie działkowym, licznie przybyli działkowcy i z zainteresowaniem wysłuchali przekazywanych treści, oceniając jednocześnie omawiane kwestie za przydatne i pomocne w codziennym użytkowaniu działki i funkcjonowaniu w społeczności ogrodowej.  Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali wydawnictwa związkowe – ustawę o ROD i poradniki „Ochrona roślin” oraz „Sztuka cięcia drzew i krzewów owocowych”.

 

Maciej Aleksandrowicz

instruktor ogrodniczy

Okręg Mazowiecki PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio