Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Edukacja dzieci w ROD im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. - 19.06.2018

ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w  Środzie  Wielkopolskiej obok podstawowej funkcji ogrodu, zapewnia również wypoczynek i inne potrzeby życiowe  działkowców, ich rodzin i przyjaciół, w tym również możliwość spotkań towarzyskich i edukacyjnych dla społeczności lokalnej Miasta Środy Wlkopolskiej. W ten sposób tworzy się warunki do integracji społeczeństwa w ramach  Otwartego Programu Społecznego Ogrodu. W słoneczny czerwcowy dzień w porannych godzinach uczniowie z klasy 1 c Szkoły Podstawowej nr 3 z wychowawczynią przybyli do ogrodu aby doskonalić wiedzę przyrodniczą na temat:  owady pożyteczne wśród ogrodowej roślinności.

Po krótkim powitaniu uczestników w świetlicy przez prezesa ogrodu oraz wysłuchaniu  przez uczniów krótkiej historii o ROD i jego patronie, dzieci ofiarowały obecnym działkowcom własnoręcznie wykonane laurki o ogrodzie. Następnie prezes zaprosił dzieci z wychowawczynią do odwiedzenia działek, w których to zapoznały się z rosnącymi tam drzewami oraz pięknie  kwitnącymi kwiatami. Na jednej z działek przygotowano stanowiska na trawie do odpoczynku i konsumowania świeżo zerwanych owoców oraz wysłuchaniu wiadomości  o pożytecznychowadach, opowiadanych przez ogrodowego społecznego instruktora Pana  Jana Kubiaka.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawych dla nich wiadomości zadając instruktorowi wiele interesujących pytań. Na zakończenie dzieci odwiedziły nasze ogrodowe ‘’Ranczo’’ z konikiem kucykiem, który jest dużą atrakcją wśród odwiedzających nasz ogród. Odważniejsi mogli nawet skorzystać z przejażdżczki na kucyku i karmić go trawą. Po pobycie na terenie ROD przyszedł czas na powrót do szkolnych ław. Dzieciaki zabrały ze sobą dużo wrażeń i wiadomości.

Tekst: Zenon Król
Zdjęcia: Z. Szczepański

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio