Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Dziecka w Chodzieży - 18.06.2018

W dniu 3 czerwca 2018 roku Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Chodzieży wraz z Burmistrzem Chodzieży p. Jackiem Gursz zorganizowały festyn z okazji "Dnia Dziecka" dla dzieci z ogrodów i społeczności lokalnej. Impreza odbyła się na terenie rekreacyjnym Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Zielony Zakątek.
Festyn otworzył Przewodniczący Kolegium Prezesów miasta Chodzieży p. Jan Stefańczyk. Na zaproszenie chodzieskich zarządów ogrodów w festynie udział wzięli: Maria Fojt Wiceprezes OZPZD w Pile, Jacek Gursz Burmistrz Chodzieży, oraz Mirosław Juraszek Wicestarosta Chodzieski.


W festynie uczestniczyło bardzo dużo dzieci z rodzinami .Zarządy oraz władze miasta przygotowały dla dzieci wiele atrakcji, konkursów sportowych, gier i zabaw. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które ufundowali liczni sponsorzy pozyskania przez zarządy ogrodów . Dzieci mogły korzystać z trampoliny i dmuchawca. Zespoły młodzieżowe z Chodzieskiego Domu Kultury przedstawiły program artystyczny. Oprawę muzyczną zapewnił Chodzieski Dom Kultury.

Festynowi towarzyszyła piękna upalna pogoda. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży wszystkich spragnionych częstowały wodą prosto z kranu z sokami na życzenie. Dzieci mogły zwiedzić wóz strażacki. Strażacy mieli dużo pracy bo chętnych było bardzo dużo. Władze miasta zaprezentowały autobus elektryczny. Na festynie przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji poprzez gry i zabawy uczyli dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach.


Podczas festynu Gmina Miejska Chodzież promowała realizowany przez Gminę projekt tzw. mobilności miejskiej.
Wszyscy uczestnicy festynu zostali poczęstowani kiełbaską z grilla.

Iga Dmitroca

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.