Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Programy PZD służą wszystkim - 18.06.2018

Celebrowanie święta najmłodszych jakim jest Światowy Dzień Dziecka na stałe już wpisał się w karty historii Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Chemik” w Grudziądzu. Zarząd ogrodu z jeszcze większą werwą podjął się organizacji przeróżnych imprez integracyjnych oraz propagujących ideę ogrodnictwa działkowego po wdrożonych do życia ogrodów programów stworzonych przez Krajowy Zarząd i Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców. Szczególnie w oparciu o Otwarty Program Rozwoju ROD czy Rodzinny Ogród Działkowy XXI wieku, wszystkie programy mają na celu otwarcie ogrodów działkowych na szerszą opinię społeczną. Nie chodzi w tym, by otworzyć na oścież bramy ogrodów przez całą dobę, a  o to by mieszkańcy miast nie posiadający dziełek mogli z bliska zapoznać się z przyrodą jak i pozytywnymi aspektami możliwości czynnego wypoczynku na działce.

 

Wzorem poprzednich uroczystości Dnia Dziecka, opieką i konkursami zajęły się panie Dorota i Małgosia – działkowiczki naszego ogrodu. Ilość konkurencji, zabaw oraz quizów była ogromna. Dzieci z ochotą brały udział we wszystkich konkurencjach, tym bardziej, że były gwarantowane nagrody i upominki. Nie zabrakło również słodyczy i napojów. Zarząd zadbał o darczyńcę nagród i słodyczy. Przypadek spowodował, że właśnie w tym dniu sponsor nagród i słodkości obchodził swoje 50-te urodziny, w podziękowaniu za dobre serce, dzieci zaśpiewały mu 100 lat!

Uroczystość trwała kilka godzin, najważniejsze, że spełniła oczekiwania dzieci, które roześmiane i rozemocjonowane powróciły do swoich bliskich, pytając przy pożegnaniu czy w przyszłym roku także będzie tak fajnie. Członkowie zarządu i osoby pomagające przy organizacji tego święta jednogłośnie odpowiadali, że nie ma innej opcji.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Tekst i foto:

Ewa Czyżewska – prezes ROD „Chemik” w Grudziądzu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.