Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dni Rodziny w ROD "Chemik" w Żorach - 18.06.2018

Krajowa Rada PZD  w trakcie  VI posiedzenia 22 marca br. uchwaliła „Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD". Chodzi w nim, aby ogrody otwarły się na społeczność lokalną.

Już od kilku lat ROD „ Chemik” w Żorach gości dzieci z Przedszkola nr 8 na swoim terenie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych. Poszerzały wiedzę na temat ochrony przyrody, poznały zwierzęta żyjące na jego terenie i cały ekosystem. Ogród był miejscem, w którym dziecko uczyło się rozumieć siebie i innych, a także otaczający świat.

Na zakończenie edukacji przedszkolnej pod koniec maja na terenie Domu Działkowca i terenu do niego przylegającego Przedszkole zorganizowało Dni Rodziny.

 Rodzina i przedszkole są pierwszymi i najważniejszymi środowiskami wychowawczymi małego dziecka. Te środowiska odpowiedzialne są za wprowadzanie dziecka w świat ludzi dorosłych i uczenie go sztuki życia. Mają decydujący wpływ na wielostronny rozwój małego człowieka. Wpływ ten jest tym korzystniejszy, im częściej nauczyciele i rodzice nawiązują ze sobą bliskie kontakty.

Dni Rodziny w naturalny sposób były okazją do rodzinnego spędzania czasu, ale przede wszystkim ich nadrzędnym celem było budowanie więzi w rodzinie, integrowanie jej członków, propagowanie wartości, które są fundamentem istnienia rodziny.

Uroczystość została przygotowana na zasadach partnerstwa. Rodzice zasponsorowali poczęstunek, napoje, słodycze, kiełbaski na grill. Dzieci wraz z nauczycielką przygotowały program artystyczny.

Na wzruszające przedstawienie wszystkich obecnych zaprosiła pszczółka. Zgromadzeni zostali przeniesieni w inny, niezwykły, bajkowy świat. Pojawili się w nim miedzy innymi pszczółki, kwiaty, zwierzątka. Na koniec dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy przy muzyce.

Słodki poczęstunek w miłym towarzystwie i własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty były zwieńczeniem tej niezapomnianej uroczystości. W tym dniu niejedna łza zakręciła się w oku dumnych rodziców.

Uroczystość udała się dzięki  współdziałaniu, przedszkola, rodziców, zarządu ROD. Wszystkie strony musiały się w pełni zaangażować, aby uzyskać pozytywne rezultaty swoich wysiłków.

Irena Fijałkowska prezes Zarządu ROD „ Chemik” w Żorach

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.