Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

OZ PZD w Szczecinie na spotkaniu organizacji pozarządowych. - 15.06.2018

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

W wydarzeniu wzięło udział 150 organizacji pozarządowych prezentujących swój zakres działalności. Promowały się fundacje, stowarzyszenia, kluby, związki i towarzystwa. Wiele z organizacji prezentowało się na scenie, a największą uwagę przyciągnęły chóry, zespoły taneczno- muzyczne dorosłych i dzieci, występy harcerzy,  Liga Superbohaterów, czy dziewczynki trenujące gimnastykę artystyczną. 

Nasze stoisko umiejscowione było w Alei Życzliwości i od samego początku cieszyło się sporym zainteresowaniem. Tym razem najczęściej udzielaliśmy informacji dotyczących nowych działek, w jakich rejonach się znajdują oraz o formalnościach przy jej nabyciu. Zainteresowanymi byli nimi nie tylko młodzi rodzice z dziećmi ale także grono „młodych” emerytów, którzy mają potrzebę większego kontaktu z przyrodą i pracy na działce. Większość pytało się o wolne działki znajdujące się jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Zachęcaliśmy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, chcąc je zaciekawić tematyką ogrodniczą i ekologią. Prezentowaliśmy też prace dzieci z konkursów z lat ubiegłych. 

Ciekawość wzbudzały również domki i hotele dla owadów zapylających, niektórzy ze smutkiem mówili, że u nich na działce jest ich coraz mniej i widać różnicę w porównaniu z latami ubiegłymi. Cieszy jednak, że  świadomość działkowców o roli jaką pełnią te pożyteczne owady na naszych działkach i ogrodach jest coraz większa i budzi nadzieję na poprawę tego stanu rzeczy.

Promowaliśmy PZD rozdając Zieloną Rzeczpospolitą, „działkowce” i ulotki. Cieszyło nas tak wielkie zainteresowanie z jakim się spotkaliśmy. Pogoda nam dopisała i bardzo wielu mieszkańców miasta skorzystała z niej wybierając się na Jasne Błonia.

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.