Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Dziecka w ROD "Sielanka" w Grudziądzu - 07.06.2018

Obchody „Dnia Dziecka” na stałe wpisały się w tradycje świat i uroczystości organizowanych przez zarząd ROD „Sielanka” w Grudziądzu, kierowanego pod przewodnictwem p. Tadeusza Szyszkowskiego, który wraz ze swoją małżonką Bożeną pieczołowicie przygotowują każdą uroczystość, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Oczywiście z pomocą przychodzą pozostali członkowie zarządu ogrodu oraz działkowcy. Wszystko po to, by zagwarantować najwyższy poziom. Tegoroczne święto najmłodszych odbyło się 2 czerwca, w samo południe a więc o godz. 12:00 na placu przy świetlicy ogrodu. Udział brało 51 dzieci, a towarzyszyli im opiekunowie. Organizatorzy zabezpieczyli nagrody i upominki dla całej licznej gromadki dzieci. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku, a że pogoda dopisała i było słonecznie a nawet upalnie, nie zabrakło napojów chłodzących.

 

Zarząd rod zorganizował tegoroczną  uroczystość, tak jak i ubiegłoroczne, przy wydatnej współpracy ze Stowarzyszeniem "Rodzina Wojskowa" przy JW 4503 w Grudziądzu, które reprezentowała p. Bożena Szyszkowska – małżonka prezesa ROD „Sielanka”. Oprawę muzyczną na najwyższym poziomie zapewniła grupa muzyczna ARTEN. Natomiast koncepcje konkursów jak i ich prowadzenie należało do p. Anny Kalinowskiej, którą to dzieci wręcz ubóstwiały. Wśród konkursów należy wymienić: bieg slalomem z kubkiem wypełnionym wodą, bieg z piłeczką, bieg z przeszkodami, czy też nieśmiertelne już zawody biegu w workach ale też były i skoki na ogromnych piłkach. Zaangażowanie dzieci w konkursach było ogromne i dla każdego była nagroda rzeczowa.

 

 

Pan Tadeusz Szyszkowski zorganizował quiz z wiedzy o ogrodzie oraz znajomości wiedzy przyrodniczej. Trzeba w tym miejscu przyznać, iż dzieci wykazały się olbrzymią wiedzą, zaskakując organizatorów. Z racji zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej p. Anna Kalinowska przeprowadziła konkurs z wiedzy o piłce nożnej. W tej konkurencji dzieci również wykazały się wiedzą w tym temacie.

Na zakończenie uroczystości, każde z dzieci otrzymało paczki ze słodyczami.

Tekst: Franciszek Malik

Foto: Tadeusz Szyszkowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio