Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD "Kolejarz" w Dębicy stawia na edukację dzieci. - 07.06.2018

Kolejny ogród z Podkarpacia uzyskał fundusze z budżetu własnego gminy i organizuje dla przedszkolaków oraz osób niepełnosprawnych zajęcia przyrodnicze na terenie ogrodu. W dniu 30.05. br. starszaki z Przedszkola nr 6 i 10 odwiedziły ROD „Kolejarz” w Dębicy.


Małe dzieci są odważne i lubią się uczyć, chętnie dotykają i smakują roślin. Obserwują jaszczurki, łapią motyle i podglądają ptaki przy okazji poznając ich zwyczaje. Dzieci zdziwiły się bardzo na widok ziemniaków - większość z nich nigdy nie widziała tych roślin w trakcie wzrostu. Krok po kroku, działka po działce, przeszliśmy po ścieżce edukacyjnej i poznaliśmy tajniki przyrody.


Przedszkolakom spodobały się ekohotele dla zapylaczy, wspólnie podglądaliśmy lądujące pszczoły i trzmiele. Dzieciaki już wiedzą jak zachowywać się przy tych owadach i co robić, aby nie wyginęły. Wiedzą również, że należy chronić owady zapylające, bo bez nich nie będzie owoców.
Po spacerze, krótkim odpoczynku i drobnym poczęstunku przyszła pora na podsumowanie zdobytej wiedzy i konkurs plastyczny. Dzieci malowały obrazki przyniesionymi fragmentami różnych roślin i odpowiadały na pytania przyrodnicze. A potem, dzieciaki dały upust swej energii na dmuchanej zjeżdżalni.


Przedszkolaki i Panie opiekunki wyszły z ogrodu bardzo zadowolone i obiecały, że wrócą jesienią na pieczenie ziemniaków. W najbliższym czasie ogród odwiedzi grupa osób niepełnosprawnych i kolejne przedszkola. Takie spotkania udają się dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków zarządu ROD i przy wsparciu instruktora ds. ogrodnictwa.
 
 
Jadwiga Brzozowska
OP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio