Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Instruktorzy SSI poznawali tajemnice hodowli storczyków - 07.06.2018

Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej działającej w Okręgu Toruńsko–Włocławskim Polskiego Związku Działkowców wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie „Świat Storczyków – The Word of Orchids” odbywającej się na sopockim Hipodromie w Hali Pomarańczowej.

 

Wystawa obejmowała ponad 20 imponujących ekspozycji storczyków, roślin owadożernych, żywych kamieni, kaktusów, hoi oraz innych roślin egzotycznych. Pierwszego dnia wystawy, w której udział brali instruktorzy, odbywały się warsztaty dotyczące uprawy storczyków w warunkach domowych. Cieszyły się ona bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Instruktorów SSI, z uwagą wysłuchali wykładu, który poparty był prezentacją przedmiotów potrzebnych w uprawie storczyków. Zebrani słuchacze, wśród których byli nie tylko instruktorzy SSI, śmiało ze sobą dyskutowali i wymieniali się własnymi doświadczeniami związanymi z uprawą Orchidei.

 

 

Na wystawie można było zakupić różne gatunki storczyków. Instruktorzy wykorzystali tą możliwość i zaopatrzyli się w wybrane przez siebie okazy. Udział w wystawie został bardzo pozytywnie odebrany. Wszyscy wrócili bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia oraz w wyśmienitych humorach. 

 

mgr Blandyna Łubkowska

Instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.