Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Finansowe wsparcie dla zambrowskich ROD - 05.06.2018

Urząd Miasta w Zambrowie w ostatnich dniach opublikował na swojej stronie internetowej listę rankingową rodzinnych ogrodów działkowych, którym przyznano dofinansowanie w ramach środków przewidzianych w budżecie Miasta Zambrów. Przypomnijmy, iż w budżecie Miasta na dofinansowanie kosztów inwestycji na zadania tworzące warunki rozwoju zambrowskich rodzinnych ogrodów działkowych przewidziano łącznie 150 000 zł, gdzie każdy ogród mógł uzyskać 75% kosztów kwalifikowanych w kwocie nieprzekraczającej 25 000 zł brutto na jedno zadanie.

Ogrody działkowe, które otrzymają wsparcie finansowe od Miasta to:

  1. ROD „Stokrotka” – wymiana ogrodzenia zewnętrznego – 20 000 zł;
  2. ROD im. Obrońców Zambrowa – budowa biura zarządu ROD – 20 000 zł;
  3. ROD „Zatorze” – budowa biura zarządu RDO i instalacja monitoringu na terenie ROD – 20 000 zł;
  4. ROD „Pod Długoborzem” – utwardzenie alejki wjazdowej – 25 000 zł;
  5. ROD im. Tadeusza Kościuszki – modernizacja sieci energetycznej w ROD wraz z wykonaniem nowych przyłączy do działek – 20 000 zł;
  6. ROD „Jutrzenka” – instalacja monitoringu oraz budowa placu zabawa – 25 000 zł;
  7. ROD „Niezapominajka” – monitoring – 16 000 zł.

Gratulujemy wszystkich zarządom ROD, które zadbały o rozwój swoich ogrodów działkowych i podjęły działania w celu uzyskania powyższych środków. Docenić należy także zambrowskich radnych, którzy jak widać, chętnie pomagają ogrodom w swoim mieście.  

Przypomnijmy, iż nie byłoby to możliwe, gdyby nie art. 17 ustawy z dnia 13.12.2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych, dzięki któremu samorządy mają podstawę prawną do przeznaczania środków finansowych na potrzeby inwestycyjno – remontowe w ROD.

Liczymy, że także inne samorządy będą brały dobry przykład z zambrowskich radnych i dzięki temu nasze ogrody będą mogły się rozwijać i będą coraz piękniejsze.   

AR

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.