Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Są już dotacje Miasta Poznania dla ROD - 04.06.2018

Już za trzy miesiące w ROD Bielniki będzie nowa świetlica. Dlatego właśnie w tym Ogrodzie podpisano z Urzędem Miasta Poznania pierwsze umowy na dotacje dla sześciu ROD, które tym samym zdecydowały, że będą otwarte dla społeczeństwa stolicy Wielkopolski.

 

W tej uroczystości uczestniczyli między innymi zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski, Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Joanna Jajus i wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD Jerzy Kucznerowicz. W tym roku Miasto Poznań po raz pierwszy przeznaczyło 241 tysięcy złotych na dofinansowanie inwestycji w ROD, które pozwolą na remonty, budowę infrastruktury itp.  Dzięki temu ROD im. Józefa Chociszewskego zmodernizuje sieć energetyczną i oświetlenie Ogrodu. Gospodarz uroczystości Zarząd ROD Bielniki, którego wspaniałym prezesem jest Agnieszka Jakubowska 50 tys. zł przeznaczy na ukończenie i wyposażenie wspomnianej świetlicy ogrodowej.

Za taką kwotę z miejskiej kasy w ROD Zagajnik będzie miejsce rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów. ROD Relax-Umultowo wykorzysta otrzymane 20 tys. zł na kupno pawilonu budynku biurowo-socjalnego. Za 50 tysięcy złotówek ROD im. Armii Poznań zmodernizuje plac zabaw i będzie miał dwie nowe bramy. W sąsiadującym z „moim” Ogrodem – ROD „Nowa Przyroda” – będą za 21 tysiące PLN place zabaw dla dzieci i fitness dla seniorów. Zapewne skorzystam z tego ostatniego, bo jest otwarty dla naszych działkowców.

Tekst i zdjęcia

Andrzej Górczyński

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.