Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poznańscy Seniorzy na działkowym szlaku - 24.05.2018

Koło Seniorów „Piastun” przy Domu Kultury „Na Skarpie” SM „Osiedle Młodych”, skupia mieszkańców osiedli spółdzielczych, z czego 80% to obecni lub byli Działkowcy. Klubowicze lubią aktywnie spędzać czas, spotykając się w Domu Kultury. Od 12 lat odwiedzamy Rodzinne Ogrody Działkowe PZD na terenie Wielkopolski. Byliśmy już w Rydzynie, Lesznie, Gnieźnie, Nowym Tomyślu, Wagowie k. Pobiedzisk, Mosinie, Środzie Wlkp. oraz wielu ogrodach miasta Poznania. Program naszych wędrówek zawsze połączony jest ze zwiedzaniem ciekawych obiektów. Jako Organizator tych wyjazdów, będąc Krajowym Instruktorem SSI – PZD, staram się zawsze pokazać naszym Seniorom piękno wielkopolskich ogrodów ROD PZD i stwarzać możliwość do wymiany doświadczeń między Działkowcami. 

Nasze spotkania mają już wieloletnią tradycję. Rozpoczęliśmy je 12 lat temu w ROD Sypniewo w Poznaniu. W tym roku wycieczka, która odbyła się 17.05, objęła w programie zwiedzenie Stacji Badawczej Ośrodka Hodowli Zwierząt Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu, gdzie nasi Seniorzy mogli zobaczyć i dowiedzieć się wiele o życiu ptaków i zwierząt w polskich lasach. Następnie udaliśmy się do ROD Sypniewo, serdecznie przyjęci przez Prezes Zarządu, panią Irenę Rogowską oraz Działkowców tego Ogrodu. Po spacerze wśród zadbanych działek i alejek, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, dzieląc się doświadczeniami. Dyskusji i wspólnej zabawie nie było końca. Na spotkaniu przedstawiona została kronika z naszych wyjazdów, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników. 

   

Na koniec wycieczki, zostaliśmy zaproszeni przez panią Prezes Irenę Rogowską  na kolejne spotkanie w nowej świetlicy, której trud budowy podjął się Zarząd ROD w Sypniewie ze środków własnych Działkowców, licząc na wsparcie władz Miasta Poznania i Okręgowego Zarządu PZD. Obecna świetlica, służąca już około 40 lat kilku pokoleniom działkowców, wymaga wymiany.


 

 

 

 

 

Każda wycieczka organizowana przez Klub Seniora „Piastun” do ROD cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Wyjazdy te wpisują się w program PZD „Otwarte ogrody dla społeczeństwa”.

Tekst i zdjęcia: Janusz Marian Cybichowski
Krajowy Instruktor SSI – OZ  PZD Poznań

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio