Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Siłownia napowietrzna w ROD "Nad Strumykiem" w Toruniu. - 16.05.2018

Dnia 12 maja przystąpiono do realizacji Uchwały Walnego Zebrania Działkowców – „Zakup i montaż siłowni napowietrznej”, która zlokalizowana została na Placu Zabaw. Wniosek został przedstawiony przez Zarząd  na Walnym Zebraniu i uzyskał akceptację prawie wszystkich uczestników Zebrania (tylko dwa głosy były wstrzymujące). Już w ubiegłym roku wysłano do trzech firm produkujących takie urządzenia zaproszenia do złożenia ofert z podaniem ceny i wymogiem utrzymania cen przez okres do maja tego roku.

 

 

Wybrano firmę FIT-PARK, która złożyła ofertę z najbardziej korzystną cenę jak również posiadającą najwięcej zrealizowanych prac na obiektach w Toruniu.  Siłownia służyć będzie wszystkim działkowcom oraz ich rodzinom. Rodzice lub dziadkowie, którzy z dziećmi przyjdą na plac zabaw będą mogli zwiększyć swoją tężyznę fizyczną i kondycję pozbywając się zbędnych kalorii trenując na urządzeniach siłowych nie spuszczając z oczu swoich pociech, którzy również w tym czasie bawią się na urządzeniach zabawowych. Prace montażowe z ramienia Zarządu nadzorował i doglądał Zastępca Prezesa Jan Burek oraz ja.

  

Już w dniu montażu urządzeń chwilę po opuszczeniu przez ekipę montażową Ogrodu działkowcy przeprowadzali próbę generalną (utrwaliłem to na zdjęciach) chociaż nie zakończono wszystkich prac – nie ułożono jeszcze podłoża z polbruku. Działkowcy byli bardzo zadowoleni z zamontowanych urządzeń – biegacz i orbitrek, wyciąg i prasa oraz wioślarz i rower. W dniu dzisiejszym 15 maja ułożono podłoże pod urządzeniami.  Wszystkie urządzenia posiadają znaki bezpieczeństwa B, certyfikaty zgodności z PN oraz instrukcję korzystania z urządzeń. Posiadają również dwuletnią gwarancję. Jest również informacja dotycząca korzystania z urządzeń przez dorosłych i dzieci powyżej 10 lat z tym, że dzieci poniżej 14 lat mogą korzystać z urządzeń tylko pod opieka osoby dorosłej. Mamy nadzieję, że urządzenia będą długo służyły koleżankom i kolegom działkowcom oraz ich rodzinom.

Prezes ROD „NAD STRUMYKIEM”

Edward Lange

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.