Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przedszkolaki odwiedzają ROD "Prefabet" w Kolbuszowej. - 16.05.2018

W piękne, słoneczne przedpołudnie 10 maja br. nasz ogród odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 2 w Kolbuszowej. Grupa starszaków z zaciekawieniem oglądała nasze działki.

Po ogrodzie oprowadzał ich Prezes ogrodu Andrzej Chmielowski a działkowicze Pani Halina Kołodziej oraz Państwo Lucyna i Władysław Puzio zadbali o zorganizowanie poczęstunku i odpoczynku dla małych gości.

Nasz ogród odwiedziły już dzieci z ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, a do końca maja planowane są następne wizyty przedszkolaków z Przedszkoli nr 1 i 3 oraz osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej 
w Kolbuszowej.

Małe dzieci ciągle dziwią się światu. Oglądają i dotykają roślin, a ponieważ nie wszyscy posiadają przydomowe ogródki, dzieci odkrywają warzywa na nowo. Większość z nich, dzięki pokazom zorganizowanym przez działkowiczów ROD „PREFABET” „złapała ogrodowego bakcyla”. Rozochocone dzieci zadawały mnóstwo pytań, a potem przygotowały grządki, sadziły warzywa i podlewały. W ten sposób uczymy najmłodsze pokolenie szacunku do przyrody.

Dzięki takim spotkaniom dzieci nabywają ogrodowych umiejętności i wiedzę, która będzie im przydatna w późniejszym, dorosłym życiu. Dowiadują się wielu cennych informacji o różnych gatunkach roślin, zjawiskach atmosferycznych związanych z porami roku, czy działaniami szkodzącymi środowisku i takimi, które wpływają na poprawę jego stanu. 


Takie spotkania realizujemy dzięki wsparciu finansowym Gminy Kolbuszowa na realizację zadania publicznego pn.”Organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno – wychowawczo – wypoczynkowych w zakresie ekologii w gminie Kolbuszowa".Andrzej Chmielowski
Prezes ROD „Prefabet” w Kolbuszowej

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio