Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Prezesi trzech śremskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych u Burmistrza - 02.05.2018

W piątek 27 kwietnia 2018 roku prezesi trzech śremskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych spotkali się  z Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim w siedzibie Gminy Śrem w celu podpisania umowy dotyczącej pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie remontów w ogrodach działkowych. O dotację na remonty, inwestycje, modernizację istniejącej bazy i niezbędne wyposażenie zwróciło się Kolegium Prezesów w Śremie. Ogólna kwota dotacji w tym roku wynosi 30 tysięcy złotych, ale Pan Burmistrz zapewnił, że w przyszłych latach będzie to kwota znacznie większa. Przyznana dotacja jest następstwem wystąpienia z wnioskiem do Burmistrza Śremu o pomoc finansową na działalność ogrodów. Na  posiedzeniu Kolegium Prezesów ustalono, że w roku 2018 z dotacji skorzysta 6 ROD, każdy w tej samej kwocie, tj. 5 tysięcy. W kolejnych latach z otrzymanej dotacji skorzystają także pozostałe śremskie ogrody.
Na tym spotkaniu burmistrz Pan Adam Lewandowski również zapewnił, że śremskim rodzinnym ogrodom nic nie zagraża i działkowcy mogą spać spokojnie.
Materiał przygotowali: Edmund Derwich - wiceprzewodniczący Kolegium Prezesów w Śremie oraz Prezes ROD „Na Zboczu” w Śremie.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio