Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Szkolenie wyjazdowe Instruktorów SSI do Sadu Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Samotworze - 26.04.2018

Dnia 20 kwietnia 2018 r. odbyło się wyjazdowe szkolenie Krajowych oraz Okręgowych Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej do Sadu Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Samotworze. 

 

Sad Doświadczalny w Samotworze ma powierzchnię 20 ha i posiada w swoich zasobach wiele odmian drzew i krzewów owocowych oraz założone w celach dydaktycznych i naukowych liczne „poletka” doświadczalne, gdzie zarówno pracownicy naukowi jak i studenci badają wpływ różnych czynników klimatycznych na wzrost, rozwój i owocowanie roślin sadowniczych.

Instruktaż prawidłowego cięcia borówki

W czasie szkolenia Okręgowi i Krajowi Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej zwiedzali sad, zapoznawali się z nowościami odmianowymi drzew i krzewów owocowych, ich prawidłową uprawą i pielęgnacją, jak również wysłuchali wykładu dotyczącego prawidłowego cięcia drzew owocowych, który przeprowadziła dr inż. Ewelina Gudarowska – wykładowca z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalizująca się w szeroko pojętej tematyce roślin sadowniczych. Na zakończenie Instruktorzy mieli możliwość zakupienia drzewek owocowych, z czego bardzo chętnie skorzystali. Wiedzę, którą nabyli podczas wyjazdowego szkolenia z pewnością będą przekazywać działkowcom w ROD, którzy mają wiele zapytań i często potrzebują praktycznej porady osoby doświadczonej w zakresie uprawy, czy prawidłowego ciecia drzew owocowych. 

 

Tekst i zdjęcia:

mgr inż. Anna Melska

Instruktor ds. oświaty ogrodniczej

OZ PZD we Wrocławiu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio