Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Przedstawiciele Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie na Targach Ogrodniczych - 25.04.2018

W dniach 21 i 22 kwietnia 2018r. odbyła się siódma edycja Targów Ogrodniczych organizowanych w ramach XXI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej przy Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Targi Ogrodnicze promowały branżę ogrodniczą wśród mieszkańców Krakowa, działkowców a także profesjonalistów. Na tak prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stanowiska Polskiego Związku Działkowców. Okręgowa Rada Małopolski PZD w Krakowie reprezentowana była przez Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej, którzy udzielali porad z zakresu warzywnictwa, sadownictwa i roślin ozdobnych.

Zainteresowane osoby informowano o procedurach i możliwościach objęcia działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz o zaletach przystąpienia do Polskiego Związku Działkowców. Na stoisku prezentowane były propozycje wydawnictwa Działkowiec miedzy innymi miesięcznik „Działkowiec” i „Mój Ogródek”. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ponieważ nie tylko można było uzyskać fachowe porady ogrodnicze ale również zobaczyć ciekawostki ogrodnicze jak np. fioletowe ziemniaki.

Naszym celem było promowanie wiedzy ogrodniczej wśród odwiedzających targi a także pokazanie jak ważne mogą być Rodzinne Ogrody Działkowe dla społeczności lokalnej. Rodzinne Ogrody Działkowe nie tylko pełnią funkcje edukacyjne, społeczne ale również są „zielonymi płacami miast”.

Składamy podziękowania Instruktorom Społecznej Służby Instruktorskiej za udział w obsłudze stoiska, a w szczególności: Pani Kazimierze Grebli, Pani Zdzisławie Królczyk, Panu Marcinowi Kłos oraz Panu Andrzejowi Szczęśniakowi.

Bardzo dziękujemy organizatorom za pomoc i współpracę. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na kolejnych Targach Ogrodniczych.

Opracowanie i zdjęcia: Joanna Gadzinowska – instruktor ds. ogrodniczych OZM PZD w Krakowie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio