Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Obradowało Kolegium Prezesów ROD z miasta Kielce - 24.04.2018

Dnia 17 kwietnia br. w siedzibie Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów ROD z miasta Kielce. Posiedzenie miało związek z wiadomością, jaka kilka tygodni temu uradowała kieleckie środowisko działkowe, dotyczącą uchwały Rady Miasta Kielce o udzieleniu dotacji kieleckim rodzinnym ogrodom działkowym. Planowana kwota dofinansowania na inwestycje w ROD wynosi 1 milion złotych.

Dyrektor Biura Okręgu Jan Stańczyk przedstawił zebranym prezesom ROD najważniejsze zagadnienia związane z powyższym tematem. Zebrani dowiedzieli się m.in. jaką dokumentację należy złożyć ubiegając się o dofinansowanie, jakie zadania inwestycyjne mogą być dotowane, ile wynosić będzie maksymalna kwota uzyskana ze środków przeznaczonych dla Ogrodów czy też jakie formalności czekają Ogrody w związku z rozliczeniem wydatkowania otrzymanych kwot. Do każdego z punktów Prezesi mieli wiele pytań, chcąc znać wszystkie szczegóły. Wiele z ROD będzie bowiem chciało skorzystać z możliwości dofinansowania z dawna już planowanych inwestycji, które do tej pory pozostawały poza ich zasięgiem finansowym – nawet przy wsparciu z Okręgu i ma w planach złożenie wniosków gdy tylko ogłoszona zostanie informacja o ich naborze.

Po omówieniu wszystkich szczegółów i rozwianiu wątpliwości, omówiono też sprawy bieżące i organizacyjne, zwłaszcza te związane z trwającą kampanią zebrań sprawozdawczych w ROD.

Anna Pańczyk

inspektor ds. terenowo-prawnych

Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach

 

           

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio