Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 21.04.2018

Uwaga: już w sprzedaży najnowszy majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! Nie przegapcie też okazji i zamówcie pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

● W nowej rubryce „Porady prawne dla działkowców” znaleźć będzie można wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jakie zwierzęta można mieć na działce w ROD”, „Czy może być nałożona na działkowca kara porządkowa?”.

● Co wybrać z ogromnego bogactwa roślin sezonowych, które po „Zimnej Zośce” masowo wysadzamy na rabatach i tarasach? Polecamy te szczególnie atrakcyjne i najbardziej wartościowe, również jadalne! Doradzamy też jak je komponować i pielęgnować aby uzyskać prawdziwie spektakularny efekt!

● Poznajcie roślinne hity na rozpoczynający się sezon! Przedstawiamy niezwykle ciekawe, czasem wręcz zaskakujące rozmiarami i kolorystyką odmiany roślin ozdobnych – np. magnolie o żółtych bądź niebieskich kwiatach, oryginalne kielichowce lub hibiskusy o ogromnych kwiatach. Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze znaleźć można m.in.: „Prace nad nowelizacją Regulaminu ROD”, „Nowe zasady wypowiadania umów dzierżawy działkowej”.

 

Ogród owocowy może być nie tylko użytkowy, ale i dekoracyjny. Dowiedzcie się jak to osiągnąć, np. poprzez dobieranie gatunków i odmian o ciekawym pokroju lub kolorowym ulistnieniu, albo prowadzenie drzew w atrakcyjnej formie, tak, aby oprócz dostarczania owoców, stanowiły prawdziwą ozdobę działki!

 

● W maju prace na działce są zwykle intensywne i skoncentrowane. Wiele osób przepracowuje się i potem pojawiają się różne dolegliwości. Doradzamy jak rozsądnie dawkować wysiłek na miarę naszych możliwości, jak planować prace, aby nie pracować ponad siły. Warto też wiedzieć jak pomagać sobie w sytuacji przeciążenia mięśni i pogorszenia samopoczucia!

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – późnowiosenne przymrozki.

● Polecamy najlepsze trawy na trawnik.

● Budujemy oczka wodne.

● Modernizujemy ogrodzenie działki.

● Wysiewamy pomidory do gruntu.

Uprawiamy pieczarki – białe i brązowe.

● Przyrządzamy rewelacyjne ciasta, zupy, tarty, smoothie ze szpinaku!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Zachęcamy do lektury! Z pewnością warto!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.