Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Wystawa fotograficzna w ROD im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. - 16.04.2018

6 kwietnia 2018r przy wiosennej pogodzie w Świetlicy Domu Działkowca ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. dokonano otwarcia wystawy zdjęciowej o charakterze wiosennym pt: Ptaki w Polsce ze zbiorów kolekcji Ewy Jasińskiej (działkowca) podróżniczki i pasjonatki fotografowania przyrody a szczególnie ptaków. Pani Ewa, która przez wiele lat nie rozstaje się z aparatem fotograficznym i swoim zwanym domem czujkowym (namiotem).

Wystawa na tablicach zdjęciowych wyeksponowana była w dwóch częściach, pierwsza o ptakach a druga kolekcja zdjęciowa z 20 lat działalności zarządu i działkowców pt: współpraca, kultura, rozrywka, inwestycje i dzieci przedszkolne w ROD.

Wystawę otworzył Prezes Zenon Król z udziałem Prezesa Towarzystwa Fotograficznego Bartłomieja Króla i podróżniczki Ewy Jasińskiej. Ekspozycje z zaciekawieniem oglądali działkowcy i sympatycy, osoby pasjonujące się zdjęciami szczególnie ogrodowymi. W dniach przeznaczonych dla dzieci odwiedzały grupy przedszkolne z nauczycielkami. Opowiadała Pani Ewa.

Wystawę obejrzał również Burmistrz Wojciech Ziętkowski, wyrażając podziw dla organizatorów tego wspaniałego wydarzenia. Panie przedszkolanki wspólnie z dziećmi okazywały radość z oglądania i słuchania opowieści pani Ewy podróżniczki i jej pasji fotografowania i pięknych ptaków. Wszystko to jest dowodem edukacyjnej funkcji Otwartego Programu Rozwoju Ogrodu dla społeczności Miasta Środy W. Wiosna2018 r.

Wystawa otwarta była od 6 do 12 kwietnia w wyznaczonych godzinach dla zwiedzających, oceniana pozytywnie, dobrze i fachowo zorganizowana. Przy takiej okazji przeprowadziliśmy kilka rozmów z fachowcami od wystaw zdjęciowych mających w swojej kolekcji wiele eksponatów motyli i pająków gotowych do pokazania a w szczególności rozmawialiśmy z wybitnym pszczelarzem znawcą życia i rozwoju pszczół w Polsce. Proponując nam wyeksponować swoją kolekcje zdjęciową i wygłosić prelekcje o znaczeniu i rozwoju pszczół oraz lecznictwie produktami pszczelimi. Są to tematy mało znane, bardzo ciekawe do obejrzenia i wysłuchania i mogące stać się faktem w niedługim czasie, mobilizując nas do dalszego działania edukacyjnego na planszach wystawowaych. 


Tekst: Zenon Król, zdjęcia Zbigniew Szczepański.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio