Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Praktyczny pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych w ROD "Raj" w Gorzycach. - 06.04.2018

Cięcie drzew owocowych to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Dzięki niemu mogą rosnąć zdrowo i ładnie się zagęszczać. Przycinanie drzew owocowych jest także ważne dla ich owocowania.

W środę 4 kwietnia  na terenie ROD „Raj” w Gorzycach odbył się praktyczny pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych zorganizowany przez Delegaturę Rejonową Okręgu Podkarpackiego  w Tarnobrzegu i Zarząd ROD„Raj” w Gorzycach  dla działkowców i wszystkich zainteresowanych. 

Zajęcia poprowadziła  Jadwiga Brzozowska Instruktor ds. ogrodnictwa, która wcześniej przypomniała działkowcom zalety i zasady cięcia oraz opowiedziała o najnowszych zaleceniach ogrodniczych.

Po krótkim wstępie przystąpiła do praktycznego pokazu prześwietlając drzewa  owocowe i krzewy nadając kształt koronom i naginając pędy.

Przypominała, że zawsze usuwamy pędy połamane, chore, pokładające się i krzyżujące się ze sobą, rosnące do środka korony. Wszystkie rany zostały zabezpieczone maścią ogrodniczą.

Piękna pogoda  pozwoliła bez pośpiechu omówić wszystkie czynności i odpowiedzieć na pytania zainteresowanych działkowiczów, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali porady i uwagi Pani Instruktor. Wszystkie wątpliwości i niejasności w zakresie zasad cięcia drzew na bieżąco były wyjaśniane na przykładach.

W część  praktyczną  włączył się również Instruktor ogrodowy SSI  pan Marcin Zimnicki oraz doświadczeni  działkowcy  dzięki czemu  wiele  koron drzew i krzewy zyskało szybko  nowe poprawne kształty i formy dostosowane do odmian a także  położenia na danej działce.

Wszyscy uczestnicy pokazu zgodnie przyznali, że szkolenie  było bardzo pouczające i wykazywali się dużą aktywnością i dociekliwością.

 

Aneta Komada

Kierownik Delegatury Rejonowej  

Okręgu Podkarpackiego PZD 

w Tarnobrzegu

 

foto. M .Gawron ROD Raj Gorzyce

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio