Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkoleniowa sobota w ROD "Wilanów" w Warszawie - 27.03.2018

24 marca br. na terenie ROD „Wilanów” w Warszawie odbył się szkoleniowy, praktyczny pokaz cięcia drzew owocowych zorganizowany przez biuro Okręgu Mazowieckiego PZD i zarząd ROD „Wilanów” dla działkowców, instruktorów SSI oraz wszystkich zainteresowanych. Zajęcia poprowadził specjalista sadownik Romuald Dziuban – kierownik Pola Doświadczalnego SGGW.

 

W czasie spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się i zobaczyć w jaki sposób przycinać drzewa oraz krzewy owocowe. Prowadzący, na wybranych działkach, omówił i zaprezentował sposób cięcia i formowania zarówno młodych drzewek, zaraz po ich posadzeniu, a także drzew starszych, często zaniedbanych.

 

Uczestnicy szkolenia – działkowcy z różnych ogrodów warszawskich, także instruktorzy SSI (w sumie około 20 osób) aktywnie brali udział w zajęciach, zadając szczegółowe pytania. Wszystkie wątpliwości i niejasności w zakresie zasad cięcia drzew na bieżąco były wyjaśniane przez prowadzącego. Skupiono się na cięciu podstawowych gatunków drzew, takich jak jabłoń, grusza, śliwa, a także wiśnia, czereśnia. Zaprezentowane zostały również sposoby przycinania krzewów owocowych (porzeczka, agrest) oraz winorośli. Dzięki wzorowej organizacji zajęć przez gospodarza, czyli Zarząd ROD „Wilanów”, uczestnicy spotkania mogli nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale także skorzystać z przygotowanych ciepłych napojów.

 

Kolejne spotkania szkoleniowe zaplanowano na 7 kwietnia (ROD „Malborska”) i 21 kwietnia (ROD „Zachęta”, Wesoła), a informacje na temat szczegółów tych spotkań będą zamieszczone na stronie Okręgu Mazowieckiego PZD.

 

Maciej Aleksandrowicz

instruktor ds. ogrodniczych

OZM PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio