Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowiec Osobowością Roku 2017 - 27.03.2018

W czwartek, 22 marca 2018 roku odbyło się oficjalne wręczenie nagród w plebiscycie „Osobowości Roku 2017” organizowanym przez „Gazetę Pomorską” - dziennika wydawanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyniki głosowania są dla naszej działkowej społeczności ogromnym powodem do dumy, bowiem Prezes naszego Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pan Piotr Gadzikowski został zwycięzcą tego plebiscytu w kategorii „Samorządność i Społeczność lokalna” w skali miasta - powiatu Grudziądza. Natomiast na etapie wojewódzkim zajął V miejsce i jest to świetny wynik zważywszy na to, że do tego etapu nominowano aż 23 osoby w tej kategorii.

Ilość oddanych głosów jednoznacznie wskazuje, że społeczność naszego województwa ceniąc Jego osobę tym samym docenia pracę całego Związku, począwszy od Okręgu, poprzez jednostkę centralną w tym Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, jak i całą Krajową Radę, których członkiem jest nasz Prezes.

Grono bezpośrednich współpracowników w pełni podziela zdanie, że Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD p. Piotr Gadzikowski w pełni zasługuje na to wyróżnienie, przede wszystkim za trud wkładany w rozwój polskiego ogrodnictwa, walkę na rzecz praw działkowców i dbałość o tak ważną w dzisiejszych czasach ekologię. Współpracując z Prezesem doskonale wiemy jak ważni są dla niego działkowcy i ich problemy. Pomimo pojawiających się trudności widać, jak bardzo cieszy go praca, zwłaszcza, gdy jej efekty w pozytywnym świetle stawiają wieloletni dorobek całego Związku jak i poszczególnych działkowców. Nawet, gdy przychodzą gorsze dni, to właśnie Prezes jest tą osobą, która rozładowuje napięcie a swoim pozytywnym podejściem do życia i motywuje nas wszystkich do dalszego działania.

Niesamowitym jest, że nie zachowuje się jak typowa osoba na wysokim stanowisku, Prezes jest po prostu człowiekiem, pomimo krawatu i koszuli traktuje ludzi równymi sobie, dlatego właśnie wzbudza taką empatię i szacunek wśród codziennie odwiedzających go działkowców i innych interesantów. Prezes zawsze stawia dobro działkowców na pierwszym miejscu, nawet zapytany o wrażenia po wręczeniu nagród, o swoje spostrzeżenia stwierdził: „Czuje się zaszczycony, iż opinia publiczna w tym sami działkowcy, tak wysoko ocenili pracę Polskiego Związku Działkowców i jego władz, których jestem reprezentantem. To także dostrzeżenia problemów działkowców i PZD. Dowodem na to może być właśnie Gala, która była zwieńczeniem plebiscytu. Po jej oficjalnym zakończeniu rozmowy prowadzone w kuluarach skupiały się właśnie wokół trosk działkowców i przyszłości ogrodnictwa działkowego. Dyskusja, którą wywołał Prezes Polska Press Oddział w Bydgoszczy – p. Marek Ciesielski skoncentrowała się właśnie wokół ogrodów i ich problemów, ale też i tryumfów. Wymiana zdań z Wicewojewodą Kujawsko – pomorskim – p. Józefem Ramlau, również należy ocenić, jako bardzo owocne.”

Brać działkowa całego naszego Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD cieszy się z wyróżnienia, jakie otrzymał nasz Prezes, a gratulując jemu wygranej wiemy, że to zmotywuje Pana Piotra Gadzikowskiego do dalszego działania na rzecz działkowców i całego ogrodnictwa polskiego zrzeszonego w Polskim Związku Działkowców.

 

Słowa tu wypowiedziane skreśliła Oliwia Ciechomska – Okręg Toruńsko-Włocławski PZD

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio