Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowiczki z rzeszowskich ogrodów na konferencji „Profilaktyka prozdrowotna”, - 09.03.2018

Działkowiczki z rzeszowskich ogrodów: „Przyszłość”, „Zdrowie” i „Zalesie” w przeddzień Dnia Kobiet wzięły udział w  konferencji „Profilaktyka prozdrowotna”, którą zorganizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Pani Ewa Leniart - wojewoda Podkarpacki, która wszystkim Paniom złożyła życzenia zdrowia i wytrwałości w codziennej pracy. 

Działkowiczka z ROD „Przyszłość” zaprezentowała uczestniczkom konferencji świąteczne ozdoby, a Panie z pozostałych ogrodów rozdawały ulotki promujące ogrody działkowe.  

Głównym tematem spotkania były zalety i wady stosowania używek kofeinowych. Prelekcję w tym temacie przygotowała i prowadziła prof. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska z Uniwersytetu  Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. 

Wykład o roślinach zawierających kofeinę był niezmiernie pouczający. Warto pić czarną kawę z dodatkiem kardamonu, cynamonu i kurkumy. Taka kawa delikatnie obudzi, a przyprawy odmłodzą ciało. Wszelkie napoje energetyzujące należy odstawić, bo szkodzą zdrowiu. Najlepsza na pobudzenie organizmu do pracy jest Yerba Mate, która zawiera najwięcej kofeiny wśród herbat i kaw, a przy okazji działa pro zdrowotnie.

Wszystkie Panie namawiam na nałożenie „maseczki Kleopatry”, którą możemy zrobić same:  trzeba dobrze wymieszać łyżkę miodu z łyżką pełnotłustego mleka i jednym małym kurzym białkiem. Mieszankę nakładamy na dobrze umytą twarz i szyję i pozostawiamy ją na 30 minut. Maseczka po zaschnięciu jest bardzo krucha, dlatego nie można się ruszać. Dzięki temu mamy chwilę relaksu. Maseczkę najpierw zmywamy letnią wodą, a potem chłodną – ujędrni skórę. Na koniec nakładamy krem odpowiedni do naszej cery.

Wszystkim Paniom, nie tylko w dniu ich święta, życzę spokoju i uśmiechu na twarzy!

Ewa Kaszuba
ROD „Przyszłość” w Rzeszowie

Zdjęcie z pixabay

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio