Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Burmistrz Sianowa wyróżniony Medalem Jubileuszowym 120 lat ogrodnictwa działkowego w Polsce. - 06.03.2018

W 2018 roku miasto Sianów obchodzi 675 rocznicę nadania praw miejskich. Tak piękny jubileusz istnienia miasta słynnego kiedyś z produkcji zapałek jest okazja do organizacji wielu imprez okolicznościowych związanych z historią Sianowa.

3 marca 2018 roku odbyły się wspaniałe uroczystości poświęcone upamiętnieniu osadników ziemi sianowskiej – Dzień Osadników Ziemi Sianowskiej.

Dzień osadników ziemi sianowskiej był okazją do zapoznania się z historią Sianowa, od początków  jego powstania, ciągłego rozwoju aż po czasy współczesne. Nieodłącznym elementem przestrzeni miasta są ogrody działkowe, których początki sięgają lat 70 – tych ubiegłego wieku. Ogrody działkowe miasta Sianowa wspierane były w latach poprzednich przez zakłady patronackie a obecnie wspierane są przez burmistrza miasta. Wiele do zawdzięczenia burmistrzowi miasta ma szczególnie Rodzinny Ogród Działkowy Słoneczny. Jest to również zasługą zarządu ogrodu na czele z prezesem Szczepanem Kochańskim.

Pan Maciej Berlicki Burmistrz Miasta i Gminy Sianów dał się poznać jako dobry gospodarz miasta ale również jako przyjaciel działkowców. To dzięki wsparciu Pana Burmistrza do ogrodu prowadzi nowa droga a otrzymane wyposażenie pozwala na organizacje imprez rekreacyjnych przez zarząd ogrodu nie tylko dla działkowców ale również mieszkańców miasta.

Mając powyższe na uwadze na wniosek Zarządu ROD Słoneczny oraz Okręgowego Zarządu PZD w Koszalinie Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki za szczególne zasługi dla rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, nadał Maciejowi Barlickiemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Sianów Medal Jubileuszowy 120 lat ogrodów działkowych w Polsce. Aktu wręczenia medalu dokonała delegacja Okręgowego Zarządu PZD w Koszalinie w składzie prezes OZ marian Sekulski, Wiceprezes OZ Ryszard Nowak, Sekretarz OZ Zuzanna Sugier w towarzystwie członków zarządu ROD Słoneczny. W krótkim wystąpieniu Wiceprezes OZ Ryszard Nowak przedstawił kontekst historyczny przyznanego medalu 120 lecia ogrodów działkowych w Polsce oraz zasługi pana burmistrza dla ogrodów działkowych w mieście. Następnie Prezes OZ  Marian Sekulski wręczył Medal Panu Burmistrzowi. W słowach podziękowania Maciej Berlicki podkreślił fakt dumy z otrzymanego wyróżnienia oraz potrzebę dalszego rozwoju,  doskonalenia funkcjonowania ogrodów działkowych nie tylko w Sianowie ale wszędzie tam gdzie się one znajdują.

Podczas uroczystości Dnia Osadnika Ziemi Sianowskiej nie zabrakło wspaniałych występów uczniów lokalnych szkól oraz profesjonalnych artystów estradowych.

 

Foto: Zuzanna Sugier.

 

R. Nowak wiceprezes OZ

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.