Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kolegia Prezesów ROD złożyły wnioski do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego 2018. - 05.03.2018

Z Okręgu Opolskiego PZD osiem powiatów złożyło wnioski do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 r. na sumę 750 tysięcy złoty. Zadanie było wspólne w Okręgu i nosiło nazwę „Akcja dla płuc – miasta grają w zielone”. Kolegia prezesów miejskie i powiatowe przygotowały, wedle wzoru,  wnioski na które składa się konkurs „Akcja dla płuc – ogród bez dymu”, w którym nagrodami są spalinowe rozdrabniacze do gałęzi. Dopełnieniem konkursu są działania dydaktyczne skierowane do najmłodszych – przedszkolaków, uczniów i dzieci niepełnosprawnych – popularyzujące problemy ekologii, przybliżające ideę ogrodnictwa działkowego oraz do działkowców. Ci ostatni objęci będą szkoleniem w postaci seminariów i konferencji „Akcja dla płuc – czyste powietrze nad działkami”.

Mamy nadzieję, że uda nam się w kwietniowym głosowaniu przechylić szalę na naszą korzyść i uzyskać dla naszych miast (czytaj: dla siebie) korzystniejsze warunki egzystencjalne. Jedno jest już pewne: dokonała się znaczna konsolidacja działkowców – trzeba było bowiem złożyć listy z podpisami. Jesteśmy dobrej myśli i liczymy na więcej. Tylko bowiem dwa powiaty (nyski i opolski) i jedno miasto (Opole) nie wzięło udziału w konkursie. Za rok się poprawią.

Joanna Cybuchowska
PZD-Okręg Opolski PZD w Opolu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.