Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej ze Szczecina na Targach Gardenia 2018 - 28.02.2018

24 lutego br.  odbyła się w Poznaniu XII edycja Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia 2018. Instruktor ogrodniczy OZ w Szczecinie wraz z grupą instruktorów społecznej służby instruktorskiej skorzystali z dnia otwartego dla szerokiej publiczności, by sprawdzić jakie są nowe trendy w dziedzinie ogrodnictwa dla profesjonalistów i amatorów.

Na targach w pięciu pawilonach prezentowało się  około 600 wystawców roślin, narzędzi i maszyn ogrodniczych, tuneli i szklarni, nawozów, podłoży ogrodniczych, nasion, opakowań, kamienia oraz systemów nawadniających.

Dużym zainteresowaniem SSI cieszyło się stoisko biologicznej ochrony i zapylania roślin, systemów automatycznego zwalczania insektów czy narzędzi ogrodniczych. 

Spotkaliśmy również znanych nam producentów, przyjeżdżających także na nasz szczeciński kiermasz ogrodniczy.

W trakcie targów odbył się konkurs Aranżacje-Inspiracje zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów (OSTO), tematem przewodnim tegorocznej aranżacji był „Miejski Wędrowiec”. Zorganizowane zostały podczas Gardenii również warsztaty ogrodnicze, pokazy florystyczne i tematyczne wykłady.

 

Niektórzy z nas skorzystali z możliwości zakupu roślin  (i nie tylko) w 2 pawilonach na kiermaszu. A na koniec jeszcze zdążyliśmy odwiedzić stoisko PZD okręgu poznańskiego, by się przywitać i zamienić choć parę zdań. Wracaliśmy w dobrych nastrojach, z planami na nowy sezon.

J. Sielicka 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio