Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy na targach GARDENIA - 26.02.2018

Sezon ogrodniczy zapowiada się kwitnąco! To także za sprawą Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbywały  się w Poznaniu w dniach 22-24 lutego 2018 roku. Trzydniowe wydarzenie to jedyna w naszym kraju impreza biznesowa, która skupia w jednym miejscu i czasie innowacyjne rozwiązania oraz nowości ogrodnicze z całego świata, profesjonalnych zwiedzających i najważniejsze ogrodnicze autorytety. Okręgowy Zarząd PZD w pawilonie nr 3  na stoisku 96 poprzez instruktorów krajowych i okręgowych informował o wszystkim, co dotyczy ogrodnictwa działkowego.

W pierwszym dniu wystawy porad udzielali: Stanisław Frohmberg, Ryszard Kocłajda, Stanisław Wawrzyniak i Ryszard Hajko. Mimo całodziennego zmęczenia instruktorzy odczuwali wielką satysfakcję z nowych kontaktów i dobrze spełnionego obowiązku.


Drugi dzień porad z dziedziny ogrodnictwa działkowego upłynął równie efektywnie. Dobre wiadomości szybko się rozchodzą. Wycieczka z Bydgoszczy przyjechała zobaczyć nasze stoisko i uzyskać fachowe porady. Porad udzielali: m.inn. Janusz Cybichowski, Jolanta Otrząsek, Stanisław Frohmberg. Cennych rad i wskazówek udzielała Dyrektor Biura OZ PZD w Poznaniu Agata Wróbel.
Nasze stoisko odwiedził Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urządu Miasta Poznania Gerard Hajgelman wraz ze swoimi pracownikami. 
A w godzinach wieczornych miał miejsce  "WIECZÓR BRANŻOWY", będący kolejną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Reprezentantem SSI na tym spotkaniu był  Stanisław Frohmberg.


Trzeci dzień porad z dziedziny ogrodnictwa działkowego przebiegał podobnie jak w dniach poprzednich. Jak zwykle ostatni dzień targów przyciągnął naliczniejsze grono zwiedzających. To także za sprawą kiermaszu ogrodniczego, gdzie na stoiskach można było nabyć interesujące  sadzonki, kwiaty, krzewy i drzewka a także  przydatne dla upiększania ogrodu i działki materiały i ozdoby. Wśród zwiedzających liczne grono stanowili działkowcy, nie tylko z Okregu Poznańskiego. Nasze stoisko odwiedziła liczna grupa działkwców z Okręgu Toruńsko -Włocławskiego  z Panią Dyrektor biura OZ na czele. Gościliśmy także działkowców wrocławskich. Jak co roku na targi przyjechali działkowcy z Obornik Wielkopolskich pod kierunkiem Jana Molskiego. Przybyli także działkowcy nowotomyscy z Józefem Kasprzakiem i z innych miast Wielkpolski. Fachowych porad udzielali w tym dniu:  Stanisław Frohmberg, Ryszard Kocłajda, Ryszard Hajko, Robert Molski, Bogusław Grochowina,Teresa i Andrzej Górczyńscy.  Był z nami także prezes Okręgowego Zarządu PZD Zdzisław Śliwa, który podziękował instruktorom SSI i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i sprawną obsługę stoiska.

 

Tekst własny OZ w Poznaniu

Zdjęcia Ryszard Hajko

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio