Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Kolejne Kolegia Prezesów ROD okręgu szczecińskiego przystępują do pracy - 12.02.2018

Kolegium prezesów w powiecie gryfińskim, swoim działaniem obejmuje działanie jedynie 4 ROD, w tym jeden duży ogród im. „Zawadzkiego”.  Wybór na przewodniczącego kolegium prezesa ROD „Zawadzkiego” pana Ryszarda Potapińskiego, na pewno będzie korzystny dla pozostałych ogrodów, z uwagi na jego doświadczenie w działalności PZD. Problemów do rozwiązania na pewno nie zabraknie, i w ich rozwiązaniu powołanie kolegium jest uzasadnione. Razem łatwiej będzie docierać od samorządu, powiatu i gmin, do organizacji pozarządowych, czy do organów porządkowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Ogrody małe z pewnością na kolegium zyskają. Kolegium prezesów zarządów ROD powiatu Police, obejmuje 5 ogrodów. W pierwszym posiedzeniu powołanego kolegium, uczestniczył przewodniczący Rady Miasta Police, pan Witold Krój, który wsłuchując się w głosy dyskusji, ocenił, że problemów jest dużo i kierunek polityki PZD w przedmiocie szerszego otwierania się ROD na społeczeństwo pokrywa się z intencjami władz Miasta i Powiatu.

Przewodniczącym wybrany został pan Marian Ambrosiewcz, zastępcą Stanisław Musiał.

Kolegium będzie intensywniej współpracować z władzami samorządowymi w zakresie rozwoju ogrodu, wypełniania ich roli ustawowej, bezpieczeństwa oraz organizowania wspólnych przedsięwzięć i imprez.

Powołanym kolegium życzymy dobrych pomysłów, inicjatyw, entuzjazmu w pracy dla dobra działkowców i społeczeństwa, w którym funkcjonują ogrody działkowe.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio