Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Powołano kolejne nowe kolegia Prezesów ROD na terenie OZ w Szczecinie. - 29.01.2018

17 i 18 stycznia br., zostały przeprowadzone kolejne, posiedzenia nowo powołanych kolegiów prezesów w powiecie goleniowskim, łobeskim, gryfickim i w  Kamieniu Pomorskim.

Wszystkie spotkania cieszyły się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Wybór przewodniczących, zastępców i sekretarzy, daje nadzieję, że kolegia wypełnią stojące przed nimi zadania, a problemów przed nimi dostatek.

Począwszy od spraw reprezentacji działkowców, przez problemy związane z rozwojem ROD, pozyskiwaniem środków na ten cel, bezpieczeństwo i realizację programów wspólnie z samorządami gmin i organizacjami pozarządowymi, a kończąc na gospodarce odpadami -  to cała gama zadań, mieszcząca się w gestii kolegiów, w których mogą i powinny pojawić się nowe inicjatywy, z korzyścią dla działkowców.

W toku dyskusji, przytaczane zostały przykłady pozytywnych działań, świadczące o tym, że te dziedziny pracy w ogrodach i dzisiaj nie są obce. System kolegiów, powinien jeszcze bardziej wzmóc wysiłki i pomnożyć efekty pracy zarządów.  

Kolegia prezesów są i będą swego rodzaju pasem transmisyjnym, pomiędzy organami statutowymi, a działkowcami.

Wypowiedzi stałych członków kolegiów, utwierdzają, że to ożywienie pracy w ogrodach przychodzi w porę i jest skorelowane z założeniami dokumentów przyjętych przez XII Nadzwyczajny Zjazd Delegatów. To wszystko zmierza do rozwoju ROD, który z wielu względów jest dzisiaj konieczny.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.