Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy Świnoujścia z wielkim sercem WOŚP - 19.01.2018

Ogrody działkowe w Świnoujściu są stale otwarte dla całych rodzin. Dla rodziców z dziećmi to źródło siły i zdrowia. Działkowcy - specjaliści od zielonej medycyny postanowili wesprzeć także tę tradycyjną i szczytny cel akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działkowcy pojawili się w niedzielę, 14 stycznia w siedzibie świnoujskiego sztabu orkiestry.

W dniu finału sztab WOŚP odwiedzają liczni goście. Najczęściej są to znane postaci; przedstawiciele władz, biznesu i inni, którzy chcą dorzucić swoją cegiełkę do tej wielkiej akcji charytatywnej. Miłą niespodziankę sprawili sztabowi i wolontariuszom działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Granica”. Nie była to jedyna inicjatywa działkowców związana z tegoroczną akcją WOŚP w naszym mieście. Podczas odbywającej się w przeddzień finału licytacji, tzw. „Kramu Rzeczy Dziwnych” licytowane są także smakołyki tzw. „Spiżarni babuni”. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się przetwory przekazane przez działkowców, wytworzone z wyhodowanych przez nich owoców i warzyw. To była świetna reklama ogrodnictwa działkowego!

Świnoujście od lat pięknie gra z Orkiestrą, a w miejskim szpitalu pracuje cenny sprzęt przekazany przez Fundację WOŚP. Dziękujemy działkowcom za ich cegiełkę włożoną w to dzieło!

Maciej Napiórkowski

rzecznik sztabu WOŚP w Świnoujściu

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio