Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie Prezesa OZ Warmińsko-Mazurskiego PZD z Marszałkiem Województwa - 19.01.2018

W dniu 12 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie Czesława Wojsława Prezesa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie z Panem Gustawem Markiem Brzezinem Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Głównym tematem spotkania była dalsza współpraca Urzędu Marszałkowskiego z Zarządem Okręgu oraz pomoc w rozwiązywaniu zagadnień związanych z:
1) uporządkowaniem gospodarki gruntami i wpisaniem prawa użytkowania gruntów rodzinnych ogrodów działkowych do ksiąg wieczystych
2) umieszczeniem rodzinnych ogrodów działkowych w miejscowych planach przestrzennych zagospodarowania miast i gmin
3) umieszczeniem Polskiego Związku Działkowców jako beneficjenta w regulaminie podziału środków unijnych
4) Poruszono też sprawę dalszej emisji naszego programu telewizyjnego pt. "Rodzinne ogrody działkowe Warmii i Mazur" w roku 2018 uznając, że jest to program wartościowy, promujący rodzinne ogrody działkowe i Polski Związek Działkowców na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Program ma charakter edukacyjny i poznawczy. Promuje uprawę własnych owoców, warzyw i kwiatów z zachowaniem ekologii na potrzeby naszych rodzin. Zostanie wyemitowanych 12 nowych odcinków z trzema powtórkami, w których pokażemy także współpracę działkowców, zarządów rodzinnych ogrodów działkowych i Okręgu z władzami samorządowymi: wspólne inwestycje, integrację społeczności lokalnych, wspólną pracę na rzecz rodzin i osób starszych, a także edukację dzieci i młodzieży. Producentem cyklu jest Telewizja Polska SA odział Olsztyn, prowadzącą Marta Gołąb-Kocięcka - miłośniczka ekologii i ogrodnictwa, a reżyserem Aneta Olender i Aniela Smoczyńska autorka wielu filmów i programów przyrodniczych.

Czesław Wojsław
Prezes Okręgu 
Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio