Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie Noworoczne PSL w Szczecinie - 08.01.2018

Dochowując wierności wieloletniej tradycji, Zarząd Wojewódzki oraz Zarząd Miejski PSL w Szczecinie zorganizowały Spotkanie Noworoczne w dniu 07 stycznia 2018 r. w OPERZE na Zamku w Szczecinie. Sala Opery zapełniła się po brzegi działaczami z całego województwa. Na uroczystość zostali zaproszeni również liczni goście z pośród parlamentarzystów, organizacji współdziałających, samorządowcy, a w śród nich dwóch przedstawicieli Prezes i Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie. Gościem specjalnym był Prezes PSL Pan Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

Uczestnicy uroczystości wzięli po pierwsze udział w Mszy św. w Bazylice pw. Św. Jakuba w Szczecinie. Po wprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się msza św. w intencji PSL ich rodzin, obecnych na mszy oraz działaczy, którzy odeszli do wieczności i za pomyślność kraju.

 

 

W Sali Opery  konferansjer powitał wszystkich przybyłych gości i działaczy PSL. Do wystąpienia zaprosił Prezesa Wojewódzkiego PSL dr Jarosława Rzepę, który zaintonował Rotę i cała sala ją odśpiewała. Następnie głos zabierał Prezes  PSL Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz , Prezydent Szczecina Piotr Krzystek  oraz ks. Kapelan, który przywołał refleksje i wpajanych od młodości zasad wychowania i gospodarności. Przekazał podziękowanie samorządowcom i działaczom PSL-u podkreślając, że w tym ruchu ludowym tkwią korzenie pokoleń, które powinny w przyszłości rozkwitać i wydawać owoce.

 

 

Na zakończenie pobłogosławił opłatek. Po koncercie nastąpiło składanie sobie życzeń, wszyscy wszystkim, które skupiały się głównie, aby w Kraju panował spokój a rok bieżący był rokiem obfitości, zgody i poszanowania.

 

 

Wśród członków ruchu ludowego spotkać możemy wielu naszych działkowców, aktywnych i zajmujących nawet poczesne miejsce w statutowych organach, to umiłowanie ziemi i walka o czystość przyrody, tkwi w ponad stuletnich tradycjach, zarówno ruchu ludowego jak również ruchu ogrodnictwa działkowego.

 

 

Dla Pana Marszałka, Wicemarszałka i Prezydenta Szczecina Prezes OZ PZD wręczył medal 120-lecia PZD i dyplomy uznania.

 

 

Czas spotkania uczestnikom umilili artyści Opery bogatym repertuarem, za co zostali nagrodzeni rzęsistymi barwami.

Wiceprezes OZ PZD

inż. Józef Romanowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio