Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Inwestycje w ROD w Okręgu Podkarpackim - 08.01.2018

Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu działania Okręgu Podkarpackiego PZD zakończyły wszystkie prace inwestycyjne i remontowe zaplanowane na 2017 rok. 

Wszystkie prace były wykonywane z funduszu rozwoju poszczególnych ogrodów, partycypacji działkowców, dotacji z Okręgowego Zarządu Podkarpackiego. Ponadto ogrody  otrzymały dotacje z samorządów terytorialnych tj. z UM Tarnobrzega w kwocie 75 000,00 zł, z UM Nowa Dęba w kwocie 20 000,00 zł z UM  Stalowa Wola w kwocie 78 975,00 zł.
Jakość wykonanych prac inwestycyjnych jest bardzo wysoka, co członkowie komisji stwierdzili z wielką satysfakcją.
 
Komisja inwestycyjna wraz z inspektorem ds. inwestycji  przeprowadziła 28 kontroli inwestycji zgłoszonych przez zarządy rodzinnych ogrodów działkowych. Główne zadania inwestycyjne wykonywane przez ogrody to: budowa sieci energetycznej, budowa sieci wodociągowej, wymiana ogrodzenia jak również budowa domu działkowca czy też altany ogrodowej  i remonty alei ogrodowych.
 
W miesiącach od października do grudnia członkowie komisji inwestycyjnej, uczestniczyli w przeglądach prac inwestycyjnych  dziewięciu ogrodów począwszy od Ustrzyk Dolnych poprzez Zagórz Sanok, Krosno, Rymanów, Dębicę, Przemyśl, Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Mielec, Jarosław, Rzeszów i Boguchwałę.
 
Prezydium Okręgowego Zarządu Podkarpackiego przyznało 22 dotacje na inwestycje na łączną kwotę 124 370,00 zł.
 
Inspektor ds. inwestycji
Tadeusz Łotocki
 
Zdjęcie: pixabay.com

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.