Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Wigilijne Działkowców ROD im. Waltera w Inowrocławiu - 02.01.2018

Już kolejny raz w „Domu Działkowca” rozbrzmiewały kolędy. Główna sala była wypełniona po brzegi, bo na uroczystość przyszło aż 130 osób, w tym spora gromadka dzieci, towarzyszących swoim rodzicom  albo dziadkom. Dzieci pojawiły się tak licznie, gdyż miały nadzieję - całkiem uzasadnioną - na spotkanie  ze świętym Mikołajem.

Nasza sala przybrała świąteczny wystrój. Na stołach stały stroiki i palące się świeczki, a na estradzie umieszczono oryginalną choinkę i śmiesznego bałwana z plastrów drewna wykonane przez działkowca,  pana Henryka Lewandowskiego.

Na początku wszystkich powitała serdecznie prezes, pani Agnieszka Pniewska, po czym oddała głos gościowi, wikariuszowi z parafii Św. Ducha, księdzu Marcinowi Łojko.

Po modlitwie działkowcy podzielili się opłatkiem, a później nastąpiła cześć artystyczna. W tym roku kolędy śpiewali dla nas członkowie zespołu wokalnego „Astry” z klubu "Rondo". Opiekunem chóru jest pani Romana Rudnicka i właśnie jej śpiew wypadł najpiękniej. Pani Rudnicka zaczarowała swoim głosem zebranych  i z łatwością zachęciła ich do wspólnego kolędowania.

Tyle dla ducha, a dla ciała mieliśmy słodki poczęstunek: różne rodzaje ciasta upieczonego przez działkowców oraz kremowe desery przygotowane własnoręcznie przez panie: Agnieszkę Pniewską i Karinę Czerwińską.

Pod koniec spotkania do Domu Działkowca przybył wyczekiwany przez dzieciarnię święty Mikołaj. Brakowało mu co prawda sań i reniferów, ale najważniejsze, że przyniósł worek pełen prezentów.

Ostatnią atrakcję wieczoru stanowił kiermasz ozdób choinkowych, z których każda była jedyna  w swoim rodzaju, niepowtarzalna.  Wszystkie te cacka wykonały bowiem panie biorące udział w warsztatach rękodzieła, odbywających się regularnie w naszym „Domu Działkowca”.

AP

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.