Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Świąteczne zajęcia i warsztaty Sekcji Ogrodniczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku - 27.12.2017

W dniu 20.12.2017 miały miejsce kolejne z cyklicznych zajęć sekcji ogrodniczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odbywających się w siedzibie Okręgu Świętokrzyskiego PZD, skupiające grono działkowców z kieleckich ROD. Uczestnicy spotkania, po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie wzajemnych życzeń, przystąpili do wykonywania dekoracji świątecznych, co było motywem przewodnim tych zajęć. 

 

Florystka - Pani Katarzyna Macios - pokazywała między innymi wykonanie kompozycji z zasuszonych i utrwalonych roślin z działek oraz etapy wykonania świątecznego stroika. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak należy mocować poszczególne elementy stroika : stroisz, bombkę, świecę, jak wykonać kokardę oraz jakie proporcje poszczególnych składników stroika powinny być zachowane. 
Działkowcy chętnie i zapałem pracowali nad swoimi stroikami. W międzyczasie śpiewali kolędy i dzielili się znanymi zwyczajami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Każdy działkowiec wyszedł z zajęć zadowolony z własnoręcznie zrobioną dekoracją na świąteczny stół. 

Jan Stańczyk
Dyrektor biura 
Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.